Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

W Koronowie ma powstać parking wielopoziomowy. Trwa przetarg na wykonanie dokumentacji

Dodano: 04.01.2024 | 10:48

Na zdjęciu: Wiele osób narzeka, że w Koronowie w starej części miasta brakuje miejsc parkingowych

Fot. IN

W Koronowie przy ul. Dworcowej ma powstać parking wielopoziomowy. Trwa właśnie przetarg na opracowanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej.

Wiele osób narzeka, że w Koronowie w starej części miasta brakuje miejsc parkingowych. Plac Zwycięstwa oraz uliczki położone nieopodal są często zapełnione przez parkujące pojazdy. Niedawno – przy okazji modernizacji płyty rynku – zlikwidowano miejsca parkingowe po stronie Banku Spółdzielczego. Burmistrz tłumaczył, że jest to pas drogi krajowej i nie mogą w tym miejscu parkować samochody.

Alternatywne miejsca

Sporo osób korzysta zatem z parkingów przy ul. Tucholskiej, Dworcowej lub za dworcem PKS. Gmina Koronowo chce częściowo rozwiązać ten problem. Trwa właśnie przetarg na opracowanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej dla zadania inwestycyjnego „Parking ul. Dworcowa w Koronowie”.

Na dachu teren zielony

Parking konkretnie ma powstać naprzeciw przedszkola samorządowego. Jak czytamy w dokumentacji wysokość parkingu wielopoziomowego planuje się do trzech kondygnacji nadziemnych. Dopuszcza się realizację parkingu w kondygnacji podziemnej. Ma też powstać pomieszczenie gospodarcze, pomieszczenie techniczne na potrzeby obsługi parkingu oraz toaleta ogólnodostępna. Na dachu ma znajdować się teren zielony.

Minimum 50 miejsc parkingowych

W budynku ma być minimum 50 miejsc parkingowych. Oprócz tego projektant musi przewidzieć miejsca dla pojazdów uprzywilejowanych, dla osób z niepełnosprawnościami, miejsce na składowanie śniegu, stanowiska dla rowerów oraz urządzenie małej architektury i oświetlenie.

Termin składania ofert mija 10 stycznia. Termin wykonania projektu wynosi dziewięć miesięcy od dnia podpisania umowy. W budżecie Gminy Koronowo na 2024 rok na projekt przewidziano kwotę 100 tys. zł. W tegorocznym budżecie nie zarezerwowano środków bezpośrednio na budowę obiektu.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
8 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Marian
Marian
5 miesięcy temu

No szkoda tylko że nie podano właściciela gruntów czy chodzi o działkę gminną czy innego podmiotu ?.

Haha
Haha
5 miesięcy temu

Co za różnica i tak nie będzie darmowy.

Ty ha, ha, ha
Ty ha, ha, ha
5 miesięcy temu

W mojej ocenie to ogromna różnica bo jeżeli to grunt GS to będziemy płacić dzierżawę miesięczna czy parkujemy lub nie ?. A jeżeli miałby to być grunt UM to za dzierżawę nie musimy nikomu płacić dożywotnie ?. To oznacza że cis co warte jest 200 tys . Może nas kosztować miliony .

Stefan
Stefan
5 miesięcy temu

A co? – wybory się zbliżają?

Eugu
Eugu
5 miesięcy temu

50 miejsc parkingowych.
Czy warto rozpoczynać tę inwestycję?Jest to kropla w morzu potrzeb.

Rychu
Rychu
5 miesięcy temu

Po co budować parking jak lepszy i większy jest w Berlinie….

Anonim
Anonim
5 miesięcy temu

Na rynku nie można parkować bo mamusi się nie podoba skoro to jest DK
To czemu Na dworcowej można parkować i na ogrodowej ???też zakaz wstawić

Basseth
Basseth
5 miesięcy temu

To piękny przykład „myślenia od tyłu”. Najpierw rozwalmy to co się tam znajdowało, a teraz zastanówmy się co z tym dalej zrobić. Aktualnie jest tam cudne miejsce do parkowania, wyprowadzania psów i załatwiania się różnych dziwnych postaci. A powstanie parkingu wielopoziomowego ? Może za kilka ładnych lat. Może. Bo przecież to inwestycja z gatunku „nigdy na siebie nie zarobię”. A utrzymanie kosztuje. Dzisiaj brak (pomyślunku?) na rzeczy najprostsze – choć to działka gminna, nie przypominam sobie aby ktoś kiedyś odśnieżył chodnik wzdłuż tej działki. A zafundowany widok błotnistego bajzlu w środku miasta – bezcenny.