Bydgoszcz
10C
Niebo głównie zachmurzone
100% wilgotność
Wiatr: 4km/h SW
H 12 • L 9
13C
Nd
12C
Pon
12C
Wt
11C
Sr
11C
Czw
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCIW kręgu Czwartego Kręgu – XXIV Bydgoski Festiwal Operowy rozpoczęty! [ZDJĘCIA]
DSC_0024 (Copy)
29.04.2017 | 21:13

W kręgu Czwartego Kręgu – XXIV Bydgoski Festiwal Operowy rozpoczęty! [ZDJĘCIA]

"Wesele Figara" pokazano na inaugurację XXIV Bydgoskiego Festiwalu Operowego.

Na zdjęciu: Jedna ze scen opery.

Fot. Stanisław Gazda

Czas biegnie niemiłosiernie prędko i ani się nie obejrzeliśmy i oto rozpoczyna się już dwudziesta czwarta edycja Bydgoskiego Festiwalu Operowego…

W trakcie krótkiego, retrospektywnego spojrzenia na czas miniony, dyrektor Opery Nova Maciej Figas, witając zacnych gości przybyłych na rozpoczęcie Festiwalu i jego pierwszy koncert – „Wesele Figara” – wspominał jak to pierwszym festiwalom towarzyszyły obserwacje związane z trwającymi cały czas pracami budowlano-montażowymi, radość z nowych foteli (dziś już nie nowych – tu ukłon w stronę Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego), z oświetlenia sali, poszerzonego foyer.

I gdy wydawać by się mogło, że etap budowlany został już zakończony – powróciła idea tzw. Czwartego Kręgu. Prawie sprzed pół wieku. Idea, która nigdy nie weszła nawet w fazę projektową dziś ma szansę urzeczywistnienia się.

Uczestniczący w pierwszym festiwalowym wieczorze, jako pierwsi bydgoszczanie, mogli zobaczyć zdjęcia prezentujące wizualizacje Czwartego Kręgu. Ich autorami są dwaj trójmiejscy architekci z biura WAPA Architektura: prof. Andrzej Prusiewicz oraz Krzysztof Kozłowski.

Z nadzieję, że te zdjęcia, jak również pierwsze operowe przedstawienie dostarczą moc wrażeń – Maciej Figas otworzył XIV Bydgoski Festiwal Operowy.

 


Powiązane treści