Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

W lesie ujawniono niewybuch. Pochodził z czasów II wojny światowej

Dodano: 30.12.2022 | 10:17

Na zdjęciu: Niewybuch został odnaleziony w lesie, a następnie saperzy zabrali go na poligon, gdzie został zdetonowany.

Fot. KPP Tuchola

To kolejne tego typu znalezisko na terenie województwa. – Odnalezionych niewybuchów nie należy dotykać oraz próbować ich przenosić – przypominają funkcjonariusze.

Do zdarzenia doszło w środę (28 grudnia) w miejscowości Bruchniewo k. Tucholi. Niewybuch został odnaleziony na terenie leśnym. – Funkcjonariusze zabezpieczyli miejsce przed dostępem innych osób – mówi mł. asp. Łukasz Tomaszewski z zespołu prasowego Komendy Powiatowej Policji w Tucholi i dodaje: – Policjanci wstępnie potwierdzili, że może to być granat ręczny F-1.

Te ustalenia szybko zostały potwierdzone: ujawnionym niewybuchem był granat ręczny F-1, który pochodził z czasów II wojny światowej. Pocisk przekazano zadysponowanemu na miejsce zdarzenia patrolowi saperskiemu, który zabrał następnie pocisk na poligon, gdzie został zdetonowany.

Ujawniony w lesie koło Tucholi pocisk jest kolejnym tego typu znaleziskiem z czasów II wojny światowej, który został ujawniony na terenie województwa. Mundurowi kolejny raz przypominają, jak należy się zachować, gdy ujawni się tego typu znalezisko: – Odnalezionych niewybuchów nie należy dotykać oraz próbować ich przenosić. W przypadku odnalezienia podobnych militariów należy niezwłocznie powiadomić odpowiednie służby.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments