Bydgoszcz
26C
Słonecznie
36% wilgotność
Wiatr: 4km/h WNW
H 26 • L 26
24C
Nd
24C
Pon
24C
Wt
25C
Sr
25C
Czw
Metropolia BydgoskaBydgoszczSportW niedzielę biegacze opanują Bydgoszcz
Półmaraton Bydgoski
17.10.2015 | 18:29

W niedzielę biegacze opanują Bydgoszcz

Organizatorzy przygotowali dla uczestników trzy biegi

Na zdjęciu: Impreza odbędzie się już po raz trzeci.

Fot. archiwum

W niedzielę Bydgoszcz zostanie opanowana przez biegaczy. Tradycyjnie w połowie października odbędzie się Półmaraton Bydgoski.

W biegu na dwóch dystansach – półmaratonie i pięciokilometrowym – weźmie udział ponad dwa tysiące osób, a uczestnikom towarzyszyć będą sportowcy – Marika Popowicz-Drapała, Dominik Bochenek i Jacek Wszoła. Nie zabraknie także innych akcentów związanych z profesjonalnymi zmaganiami – zebrani będą mogli zgłaszać propozycje hasła reklamującego Młodzieżowe Mistrzostwa Europy, które w 2017 roku odbędą się nad Brdą. Autorzy najciekawszych propozycji zostaną nagrodzeni.

Organizatorzy przygotowali dla uczestników bogaty pakiet startowy – każdy biegacz otrzyma nie tylko pamiątkowy medal, ale też koszulkę, spodenki, worek i posiłek. Najlepsi dostaną nagrody ufundowane przez partnera imprezy, firmę 4F.

Swoją kondycję będą mogli sprawdzić także najmłodsi, którzy wystartują w dedykowanym dla przedszkolaków i uczniów szkół podstawowych biegu. Razem ze swoimi pociechami będą mogli wystartować rodzice, a rozgrzewkę do biegu poprowadzi wspomniany Wszoła.

Starty do poszczególnych biegów:
Bieg dla dzieci -10:15
Półmaraton – 11:00
5 kilometrów – 11:15

Trasa półmaratonu:

polmaraton bydgoski trasa

Powiązane treści