Bydgoszcz
10C
Słonecznie
79% wilgotność
Wiatr: 6km/h SW
H 11 • L 9
15C
Czw
12C
Pt
11C
Sob
13C
Nd
14C
Pon
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczKomunikacjaW niedzielę festiwal biegowy. Szykują się blokady ulic i objazdy tramwajów [LISTA]
24.05.2018 | 18:01

W niedzielę festiwal biegowy. Szykują się blokady ulic i objazdy tramwajów [LISTA]

Na zdjęciu: W niedzielę odbędzie się 3. PKO Bydgoski Festiwal Biegowy.

Fot. achiwum

W niedzielę odbędzie się 3.  PKO Bydgoski Festiwal Biegowy. W związku z imprezą zostaną wprowadzone zmiany w organizacji ruchu i komunikacji miejskiej.

Zmiany w organizacji ruchu

  • Całkowite, czasowe zamknięcie ulic na czas trwania zawodów będzie miało miejsce na ul. Gdańskiej (od ul. Modrzewiowej do ul. Kamiennej), ul. Kamiennej (od ul. Sułkowskiego do ul. Gdańskiej), ul. Artyleryjskiej i ul. Pileckiego.
  • Na czas wybiegnięcia zawodników z kompleksu Zawisza zostanie czasowo wstrzymany przez policję ruch samochodowy na skrzyżowaniu ulic Gdańska-Modrzewiowa. Zamknięcie nastąpi od godz. 8.50 i potrwa do momentu gdy wszyscy zawodnicy wbiegną na ul. Gdańską.
  • Na skrzyżowaniu ulic Gdańska – Czerkaska planowane jest sterowanie ruchem przez policję. Mocno utrudniony przejazd przez skrzyżowanie będzie możliwy jedynie w relacji wschód – zachód.
  • Na skrzyżowaniu ulic Kmicica – Pileckiego planowane jest sterowanie ruchem przez policję. Mocno utrudniony przejazd przez skrzyżowanie będzie możliwy jedynie w relacji północ – południe.
  • Na ul. Gdańskiej (od ul. Czerkaskiej do ul. Kamiennej) dzień przed zawodami od około godz. 17.00 zostaną wyłączone z funkcjonowania parkingi. Mieszkańcy wskazanego odcinka ul. Gdańskiej na czas obowiązywania zakazów zatrzymywania się winni parkować na ulicach przyległych do ul. Gdańskiej tj. ul. Leśnej i ul. Dwernickiego.
  • Na czas trwania zawodów zostanie zorganizowany objazd drogi krajowej nr 80 w kierunku Szczecina ulicami Sułkowskiego, Ogińskiego, Jagiellońską, Focha, Grunwaldzką do ronda Maczka. Przejazd w kierunku Torunia i Gdańska od ronda Maczka będzie odbywał się tymi samymi ulicami.
  • Dojazd do centrum miasta z kierunku Osielska i Niemcza będzie możliwy ul. Gdańską (odcinek Jeździecka-Modrzewiowa), ul. Modrzewiową, ul. Sułkowskiego, ul. Ogińskiego i dalej z wykorzystaniem głównych ulic biegnących na osi wschód – zachód. Dojazd do wymienionych miejscowości od strony centrum będzie możliwy z wykorzystaniem ww. ulic lub ul. Armii Krajowej.
  • Obsługa osiedla Jachcice będzie możliwa poprzez ul. Żeglarską i ul. Unii Lubelskiej.

Na czas zamknięcia ulic poniższe linie komunikacyjne zostaną skierowane na trasy czasowo zmienione:

Linia autobusowa nr 54 nie będzie obsługiwała wariantowego wjazdu oznaczonego literą „P” ulicami Zygmunta Augusta i Pileckiego. W opisanym wariancie autobusy zostaną skierowane na trasę czasowo zmienioną ulicą Żeglarską.

Linia autobusowa nr 83
Kierunek Tatrzańskie – przebieg zmieniony od przystanku rondo Maczka (przystanek na ulicy Grunwaldzkiej), ul. Grunwaldzka, ul. Focha, ul. Jagiellońska, ul. Ogińskiego, ul. Sułkowskiego. Od przystanku Kamienna / Sułkowskiego powrót na stałą trasę.
Kierunek Czyżkówko – przebieg zmieniony od przystanku Sułkowskiego / Kamienna,  ul. Sułkowskiego, ul. Ogińskiego, ul. Jagiellońska, ul. Focha, ul. Grunwaldzka. Od przystanku rondo Maczka powrót na stałą trasę.

Linia tramwajowa nr 1
Linia tramwajowa numer 1 zostanie skierowana z pętli Wilczak do pętli Wyścigowa. Dodatkowo linia ta będzie skomunikowana na przystanku Focha / Opera, w związku z powyższym odjazd z pętli Wyścigowa odbywać się będzie z 3 minutowym przyspieszeniem w stosunku do pętli Las Gdański.

Linia tramwajowa nr 2
Linia tramwajowa numer 2 będzie skierowana z ronda Kujawskiego do pętli Bielawy. Dodatkowo linia ta będzie skomunikowana na przystanku Gdańska / Cieszkowskiego, w związku z powyższym odjazd z pętli Bielawy odbywać się będzie zgodnie z odjazdami obowiązującymi na pętli Las Gdański.

Linia tramwajowa nr 10
Linia tramwajowa numer 10 zostanie skierowana z pętli Niepodległości do pętli Bielawy. Dodatkowo linia ta będzie skomunikowana na przystanku Gdańska / Cieszkowskiego, w związku z powyższym odjazd z pętli Bielawy odbywać się będzie zgodnie z odjazdami obowiązującymi na pętli Las Gdański.

Na trasach objazdu będą obowiązywały wszystkie istniejące przystanki.

Bilety z linii tramwajowych nr 1, 2 i 10 po przesiadce będą honorowane na trasie linii autobusowej nr 52 od ronda Jagiellonów do Lasu Gdańskiego i odwrotnie.


Powiązane treści