Bydgoszcz
-14C
Słonecznie
78% wilgotność
Wiatr: 1km/h N
H -12 • L -16
-11C
Pon
1C
Wt
2C
Sr
2C
Czw
2C
Pt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCIW niedzielę pierwsze szczepienia przeciw koronawirusowi. Wiadomo, który szpital wykona je w Bydgoszczy
Bydgoszcz_Szpital Uniwersytecki nr 1 im. dr. A. Jurasza - SF
22.12.2020 | 18:02

W niedzielę pierwsze szczepienia przeciw koronawirusowi. Wiadomo, który szpital wykona je w Bydgoszczy

Na zdjęciu: Szczepienie personelu ochrony zdrowia odbywać będzie się w 72 szpitalach w całej Polsce.

Fot. Szymon Fiałkowski

W niedzielę, 27 grudnia mają zostać wykonane pierwsze szczepienia przeciw koronawirusowi. Wybrano już szpitale, które je zrealizują.

Pierwsza partia 10 tysięcy szczepionek ma trafić do Polski 26 grudnia. Szczepienia rozpoczną się dzień później od tzw. etapu zero. Zaszczepieni w nim zostaną pracownicy szpitali węzłowych, pracownicy pozostałych podmiotów wykonujących działalność leczniczą, w tym stacji sanitarno-epidemiologicznych, pracownicy Domów Pomocy Społecznej i Miejskich Ośrodków Pomocy Społecznej, aptek, punktów aptecznych, punktów zaopatrzenia wyrobów medycznych, hurtowni farmaceutycznych oraz uczelni medycznych i studenci kierunków medycznych.

Co ważne, zaszczepieni mogą zostać nie tylko pracownicy medyczni, ale też personel niemedyczny, czyli np. administracyjny czy pomocniczy (bez względu na formę zatrudnienia). Do szczepienia można zgłosić się niezależnie, czy chorowało się już na COVID-19.

Na kolejny etap przewidziano szczepienia m.in. osób powyżej 60. roku życia, służb mundurowych i nauczycieli, zaś kolejny zakłada rozpoczęcie powszechnego szczepienia osób dorosłych.

Szczepienie personelu ochrony zdrowia odbywać będzie się w 72 szpitalach. W Bydgoszczy wytypowano Szpital Uniwersytecki nr 1 im. dr. A. Jurasza. W województwie szczepienia wykonywać będą też Wojewódzki Szpital Zespolony im. L. Rydygiera i Regionalny Szpital Specjalistyczny im. dr. Władysława Biegańskiego w Grudziądzu. Jak zapowiedział szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Michał Dworczyk, szczepionka ma znaleźć się we wskazanych placówkach 27 grudnia do południa.

1
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Johnny Daniels Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Johnny Daniels
Gość

Wyrażamy ogromne współczucia dla tych którzy będą się szczepić i tym którzy szczepią ! A z Rządu tym którzy odpowiadają za Szczepionki Pfeizera niech się gotują na konsekwencje prawne i prokuratorskie …. za mord dokonany na Narodzie Wybranym w Polin w 2021 . Ta Szczepionki Pfeizera to syf medyczny na Depopulację Kretyńskich Polaczków liberalnych i Lewicowych .! Nie bierzcie tego , a wy Medycy nie bierzcie tej szczepionki bo szybko zdechniecie jak bydło bo za takich was mają ci od Szczepionki Pfeizera i innych .

Powiązane treści