Bydgoszcz
-5C
Niebo głównie zachmurzone
81% wilgotność
Wiatr: 6km/h ESE
H -5 • L -6
-2C
Czw
1C
Pt
-1C
Sob
0C
Nd
1C
Pon
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCIW niedzielę pierwsze szczepienia przeciw koronawirusowi. Wiadomo, który szpital wykona je w Bydgoszczy
szpital jurasza Bydgoszcz
22.12.2020 | 18:02

W niedzielę pierwsze szczepienia przeciw koronawirusowi. Wiadomo, który szpital wykona je w Bydgoszczy

Na zdjęciu: Szczepienie personelu ochrony zdrowia odbywać będzie się w 72 szpitalach w całej Polsce.

Fot. Szymon Fiałkowski

W niedzielę, 27 grudnia mają zostać wykonane pierwsze szczepienia przeciw koronawirusowi. Wybrano już szpitale, które je zrealizują.

Pierwsza partia 10 tysięcy szczepionek ma trafić do Polski 26 grudnia. Szczepienia rozpoczną się dzień później od tzw. etapu zero. Zaszczepieni w nim zostaną pracownicy szpitali węzłowych, pracownicy pozostałych podmiotów wykonujących działalność leczniczą, w tym stacji sanitarno-epidemiologicznych, pracownicy Domów Pomocy Społecznej i Miejskich Ośrodków Pomocy Społecznej, aptek, punktów aptecznych, punktów zaopatrzenia wyrobów medycznych, hurtowni farmaceutycznych oraz uczelni medycznych i studenci kierunków medycznych.

Co ważne, zaszczepieni mogą zostać nie tylko pracownicy medyczni, ale też personel niemedyczny, czyli np. administracyjny czy pomocniczy (bez względu na formę zatrudnienia). Do szczepienia można zgłosić się niezależnie, czy chorowało się już na COVID-19.

Na kolejny etap przewidziano szczepienia m.in. osób powyżej 60. roku życia, służb mundurowych i nauczycieli, zaś kolejny zakłada rozpoczęcie powszechnego szczepienia osób dorosłych.

Szczepienie personelu ochrony zdrowia odbywać będzie się w 72 szpitalach. W Bydgoszczy wytypowano Szpital Uniwersytecki nr 1 im. dr. A. Jurasza. W województwie szczepienia wykonywać będą też Wojewódzki Szpital Zespolony im. L. Rydygiera i Regionalny Szpital Specjalistyczny im. dr. Władysława Biegańskiego w Grudziądzu. Jak zapowiedział szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Michał Dworczyk, szczepionka ma znaleźć się we wskazanych placówkach 27 grudnia do południa.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Johnny Daniels
11 miesięcy temu

Wyrażamy ogromne współczucia dla tych którzy będą się szczepić i tym którzy szczepią ! A z Rządu tym którzy odpowiadają za Szczepionki Pfeizera niech się gotują na konsekwencje prawne i prokuratorskie …. za mord dokonany na Narodzie Wybranym w Polin w 2021 . Ta Szczepionki Pfeizera to syf medyczny na Depopulację Kretyńskich Polaczków liberalnych i Lewicowych .! Nie bierzcie tego , a wy Medycy nie bierzcie tej szczepionki bo szybko zdechniecie jak bydło bo za takich was mają ci od Szczepionki Pfeizera i innych .

Powiązane treści