Bydgoszcz
2C
Niebo głównie zachmurzone
75% wilgotność
Wiatr: 7km/h WSW
H 3 • L 2
2C
Nd
2C
Pon
1C
Wt
2C
Sr
4C
Czw
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczInwestycjeW parku przemysłowym powstanie przedszkole. Ma ruszyć w 2021 roku
przedszkole parkuś bydgoszcz
31.01.2020 | 12:33

W parku przemysłowym powstanie przedszkole. Ma ruszyć w 2021 roku

Na zdjęciu: Projekt architektoniczny przedszkola stworzyła pracownia XY Studio.

Fot. Urząd Miasta Bydgoszczy

Bydgoski Park Przemysłowo-Technologiczny otrzymał pozwolenie na budowę nowego przedszkola. Powstanie ono na terenie przy wjeździe do parku, przy skrzyżowaniu ulic Glinki i Paciorkiewicza.

Przedszkole „Parkuś” – taką nazwę wybrano w konkursie – ma powstać na zalesionym terenie, który wcześniej nigdy nie był wykorzystywany na cele produkcyjne. – Budowa inwestycji jest odpowiedzią na potrzeby i oczekiwania inwestorów znajdujących się w Bydgoskim Parku Przemysłowo-Technologicznym, którzy zatrudniają ponad 4 tysiące osób. BPPT stara się stwarzać dla przedsiębiorców jak najlepsze warunki rozwoju nie tylko stosując szereg zachęt inwestycyjnych, ale również poprzez wspomaganie osób pracujących w tej części miasta w zapewnieniu im równowagi między pracą, a życiem prywatnym, w tym rodzinnym – podkreśla bydgoski ratusz.

Rozpoczęcie budowy przedszkola ma nastąpić jeszcze w pierwszej połowie tego roku. Po zakończeniu wszelkich formalności zostanie ogłoszony przetarg na prace budowlane. Autorami projektu przedszkola są architekci z pracowni XY Studio. Zakończenie budowy zaplanowane jest na pierwszą połowę 2021 roku, ale już wiosną przyszłego roku ma ruszyć pierwszy nabór przedszkolaków. Zgodnie z harmonogramem, dzieci mają rozpocząć uczęszczanie do placówki od września 2021 roku.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane treści