Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

W sobotę kolejny koncert festiwalu Muzyka u Źródeł. Wygraj zaproszenie!

Dodano: 05.11.2019 | 09:47

Na zdjęciu: Festiwalowe koncerty odbywają się w Muzeum Wodociągów przy ul. Gdańskiej.

Fot. Arkadiusz Wojtasik

Już w sobotę odbędzie się drugi koncert festiwalu Muzyka u Źródeł. MetropoliaBydgoska.PL, jako patron wydarzenia, ma dla Czytelników podwójne zaproszenie na „Nieme kino z muzyką na żywo”.

Aby wygrać podwójną wejściówkę na koncert, należy wysłać maila na adres konkurs@metropoliabydgoska.pl, o tytule „Nieme kino”, w treści podając imię, nazwisko oraz odpowiedź na pytanie: „Która edycja festiwalu Muzyka u Źródeł odbywa się w tym roku? ” Ze zwycięzcą skontaktujemy się w wiadomości zwrotnej. Na zgłoszenia czekamy do środy, do godz. 18:00.

Podpowiedzi można szukać w zapowiedzi festiwalu TUTAJ.

Początek koncertu „Nieme kino z muzyką na żywo” o godz. 18:00 w Muzeum Wodociągów przy ul. Gdańskiej 242.

****

„Dzisiejsze czasy” (1936) reż. Charles Chaplin – projekcja filmu z kina niemego z muzyką na żywo.

Wojciech Kołaczyk – skrzypce
Dariusz Groblewski – skrzypce
Zbigniew Szczęch – altówka
Michał Litwa – wiolonczela

Niezwykle doświadczeni muzycy, gospodarze festiwalu. Koncertują wspólnie od wielu lat. Jak dotąd koncertowali w Polsce i Europie w wielu prestiżowych salach koncertowych – w Muzeum Ermitaż w St. Petersburgu, w Filharmoniach Narodowych w Wilnie oraz w Warszawie, w Sztokholmie, w Helsinkach, w Lyon, a także w Tallinie, Hamburgu, Moskwie, Edynburgu, Londynie, Barcelonie oraz innych miastach europejskich.

Nagrali wspólnie wiele płyt. Brali również udział w nagraniach jako muzycy sesyjni. Koncertowali z doskonałymi muzykami – z Kevinem Kennerem, Janem Staniendą, Marianem Lapsansky, Włodzimierzem Nahornym, Andrzejem Jagodzińskim, Filipem Wojciechowskim, Krzysztofem Herdzinem oraz takimi zespołami jak: Kroke, kwintet dęty NOSPR czy z belgijskim Kryptos Quartet. Od 2009 są gospodarzami festiwalu „Muzyka u Źródeł”.

0 0 votes
Article Rating
Sebastian Torzewski
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments