Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

W piątek poznamy laureatów KFA Klaps. Wcześniej – warsztaty i kino letnie

Dodano: 07.06.2016 | 19:00

Od czwartku do piątku w Kinie Orzeł i Muzeum Wodociągów odbywać będą się wydarzenia związane z VIII finałem KFA Klaps.

Na zdjęciu: Fragment plakatu promującego wydarzenie.

Fot. Karol Łukanowski

Już w piątek odbędzie się gala finałowa VIII Ogólnopolskiego Konkursu Filmów Amatorskich KLAPS. Zanim poznamy nazwiska wyróżnionych twórców, odbędą się warsztaty filmowe oraz projekcje najlepszych filmów z tego roku oraz z lat poprzednich.

Konkurs Filmów Amatorskich KLAPS  skierowany jest do młodzieży w wieku od 15 do 24 lat, a za jego organizację odpowiada Samorząd Uczniowski ZSO nr 6 w Bydgoszczy. Filmy można było wysyłać w czterech kategoriach – animowane, fabularne, dokumentalne oraz teledyski.  Spośród rekordowej liczby  191 zgłoszeń do finału zakwalifikowało się trzydziestu twórców, którzy oprócz wyróżnień w poszczególnych kategoriach zawalczą też  o nagrodę Grand Prix przyznawaną przez publiczność.

W czwartek o godzinie 10:00 w kinie Orzeł rozpocznie się projekcja filmów zakwalifikowanych do finału, która z półgodzinną przerwą potrwa do godziny 15:00. Wieczorem, w godzinach 19:00-23:00, w Muzeum Wodociągów przy ul. Gdańskiej 242 odbędzie się Kino Letnie, podczas którego wyświetlane będą najlepsze filmy z poprzednich edycji. Wstęp jest darmowy.

W piątek finaliści konkursu będą mogli wziąć udział w warsztatach filmowych pod okiem Jarosława Kubisztala w Miejskim Centrum Kultury, a o godzinie 18:00 w kinie Orzeł rozpocznie się gala finałowa. W jury znajdą się Konrad Aksinowicz, Krzysztof Nowicki oraz Arkadiusz Hapka.

Szczegółowe informacje można znaleźć także na stronie www.klaps.bydgoszcz.eu oraz na profilu konkursu na facebooku.

Sebastian Torzewski