Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

W poniedziałek protest na trasie Bydgoszcz – Toruń. Będą duże utrudnienia!

Dodano: 06.11.2023 | 09:06

Na zdjęciu: W październiku doszło do śmiertelnego potrącenia na DK80.

Fot. OSP KSRG Toporzysko.

Na poniedziałkowe popołudnie zaplanowana jest akcja protestacyjna na drodze krajowej nr 80 między Bydgoszczą a Toruniem. Manifestacja ma zwrócić uwagę na niebezpieczne warunki drogowe dla pieszych w tej okolicy.

W październiku w wyniku potrącenia na DK80 zginął nastoletni chłopak. Tragiczne wydarzenie poruszyło lokalną społeczność, która domaga się poprawy bezpieczeństwa na trasie między Bydgoszczą a Toruniem.

W poniedziałek, 6 listpada w godz. 16:00 – 18:00  na przejściu dla pieszych przy szkole w Czarnowie odbędzie się protest. – Bądźcie z nami. Pokażmy, że mamy głos. Dla Kuby! – apelują organizatorzy, tłumacząc, że akcja ma na celu zaprotestowanie przeciwko niebezpiecznym warunkom drogowym dla ruchu pieszego na odcinku DK80 w miejscowościach Czarnowo i Toporzysko.

Ruchem będzie kierowała policja. Zorganizowany zostanie objazd przez Strzyżawę, Ostromecko, Dąbrowę Chełmińską, Złąwieś Małą i Złąwieś Wielką. Przez Czarnowo będą mogły jechać tylko pojazdy uprzywilejowane.

Organizatorzy proszą uczestników o zaopatrzenie się w kamizelkę lub inne elementy odblaskowe, a także w transparenty. Apelują też o wyrozumiałość do kierowców i innych użytkowników drogi.

Dla osób, które będą musiały dojechać do Czarnowa i zaczekać na wznowienie ruchu, przygotowane zostaną ciepły posiłek, herbata i ognisko. Szkoła zapewni dostęp do toalet.

0 0 votes
Article Rating
Sebastian Torzewski
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments