Bydgoszcz
0C
Niebo częściowo zachmurzone
86% wilgotność
Wiatr: 6km/h W
H 1 • L 0
2C
Sr
2C
Czw
0C
Pt
-1C
Sob
-1C
Nd
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczSportW przeszłości grali w klubie z Bydgoszczy. Teraz mają szansę na kontrakt w Korei Południowej
Michał Filip - SF
09.05.2020 | 11:06

W przeszłości grali w klubie z Bydgoszczy. Teraz mają szansę na kontrakt w Korei Południowej

Liga koreańska jest jedyną, która podpisuje kontrakty z zawodnikami na podstawie tzw. draftu.

Na zdjęciu: Michał Filip dokończył sezon 2019/2020 w barwach BKS Visła Bydgoszcz.

Fot. Szymon Fiałkowski

Trzech polskich siatkarzy ma szansę na grę w siatkarskiej lidze koreańskiej. Co ciekawe, wszyscy z nich mają na swoim koncie epizod gry w bydgoskim Chemiku.

Ruch Konarskiego jest niezwykle zaskakujący, bowiem jeszcze niedawno wydawało się, że podpisanie kontraktu z Jastrzębskim Węglem będzie formalnością, ale kilkanaście dni później zawodnik ogłosił rozstanie z klubem. Mistrz świata z 2014 roku, który jest wychowankiem bydgoskiego Chemika zgłosił niedawno chęć gry w lidze koreańskiej. To jedyna siatkarska liga, która zawodników kontraktuje na podstawie draftu.

Jak przekazał w czwartek po południu Przegląd Sportowy, szansę na grę w Korei ma trzech Polaków. I co ciekawe – wszyscy to byli zawodnicy bydgoskiego Chemika (BKS Visła). Oprócz Konarskiego, są to także Bartosz Krzysiek (w minionym sezonie Stal Nysa) i Michał Filip, który miniony sezon dokończył w barwach bydgoskiej drużyny. Jak podaje na swojej stronie internetowej Przegląd Sportowy, chętnym do gry w lidze koreańskiej jest także Słoweniec Toncek Stern.

Do draftu – jak wynika z informacji Przeglądu Sportowego – zgłosiło się 85 zawodników, Azjaci wybrali 40 z nich, którzy teraz ubiegać się będą o roczne kontrakty w siedmiu klubach tamtejszej ekstraklasy siatkarskiej.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane treści