Bydgoszcz
2C
Niebo częściowo zachmurzone
78% wilgotność
Wiatr: 5km/h WSW
H 2 • L 0
-1C
Czw
0C
Pt
-0C
Sob
-1C
Nd
-3C
Pon
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczMiastoW sobotę Święto Ulicy Długiej. Moc atrakcji!
długa bydgoszcz
11.10.2019 | 16:25

W sobotę Święto Ulicy Długiej. Moc atrakcji!

Na zdjęciu: Święto Ulicy Długiej odbywa się co roku przy okazji odsłonięcia Bydgoskich Autografów.

Fot. BB

Już jutro odbędzie się Święto Ulicy Długiej. W programie zaplanowano m.in. odsłonięcie Bydgoskich Autografów, występy artystyczne, degustacje, atrakcje dla dzieci i specjalne akcje rabatowe. Wstęp jest wolny!

Świętowanie na Długiej rozpocznie się w samo południe. Punktem kulminacyjnym będzie odsłonięcie kolejnych Bydgoskich Autografów. O godzinie 13:00 swoje podpisy odsłonią bracia Tomasz i Marek Sekielscy, senator Jan Rulewski oraz Antoni Tokarczuk. Później nastąpi poczęstunek tortem dla laureatów i mieszkańców.

O atrakcje dla bydgoszczan zadbali przedsiębiorcy z ulicy Długiej – przygotują oni nie tylko klimat i oprawę święta, ale też specjalne akcje rabatowe dla mieszkańców, którzy tego dnia odwiedzą Śródmieście. W programie obchodów znalazły się między innymi występy artystyczne: na Długiej zaśpiewa uczestnik programu The Voice of Poland Maksymilian Łapiński, zespół Bromberg Brass i Młodzieżowa Orkiestra Dęta Zespołu Szkół Elektronicznych w Bydgoszczy. Zaplanowano też degustacje, konkursy i wiele atrakcji dla najmłodszych.

Jednym z wydarzeń towarzyszących świętu będzie wylewanie najdłuższego mydła w Polsce, organizowane przez Muzeum Mydła i Historii Brudu. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 14:00 przed Muzeum (Długa 13). – W zeszłym roku udało nam się razem z mieszkańcami stworzyć 30-metrowe mydło, które następnie rozdaliśmy wszystkich wielbicielom czystości. W tym roku zamierzamy pobić ten rekord i wylać 50-metrowe mydło! Nikt dotąd tego nie próbował i na pewno z pomocą mieszkańców Bydgoszczy osiągniemy cel. Pomóżcie nam dokonać niemożliwego! – zachęca Waldemar Bujny z Muzeum Mydła.

Podczas święta ulicy Długiej, przy Wełnianym Rynku stanie też zabytkowy autobus, w którym będzie można porozmawiać o projektach Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego i oddać swój głos. Autobus dostępny będzie w godzinach 9:30-12:30.

Na Długą warto zajrzeć też w niedzielę – wiele sklepów na tej ulicy będzie otwarta w ramach „drugiej niedzieli handlowej”. – Święto to nie tylko zakupy i wydarzenia w plenerze, ale też okazja by zajrzeć na Długą i okolice i dobrze zjeść, wypić kawę czy drinka w gronie znajomych i wytańczyć nadwyżkę kalorii na parkiecie – zachęca profil Centrum Miasto. Warto wiedzieć, że na Długiej otworzyły się nowe lokale gastronomiczne Radość Food & Cocktalis i Restauracja Ormiańsko-Gruzińska Granat.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane treści