Bydgoszcz
-0C
Niebo częściowo zachmurzone
65% wilgotność
Wiatr: 10km/h WNW
H 0 • L -2
0C
Sob
-0C
Nd
-1C
Pon
2C
Wt
1C
Sr
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczMiastoW sobotę w Pieczyskach odbędzie się piknik charytatywny. Poprzedzi go rajd rowerowy z Osowej Góry
19.08.2021 | 20:05

W sobotę w Pieczyskach odbędzie się piknik charytatywny. Poprzedzi go rajd rowerowy z Osowej Góry

Na zdjęciu: Piknik dla Szymka odbędzie się w tę sobotę (21 sierpnia) na plaży w Pieczyskach.

Fot. Szymon Fiałkowski

W najbliższą sobotę, 21 sierpnia w Pieczyskach odbędzie się piknik charytatywny na rzecz walczącego z chorobą Szymka Skotnickiego. Imprezę poprzedzi rajd rowerowy z Osowej Góry do Pieczysk, organizowany przez Radę Osiedla Osowa Góra. Drugi festyn charytatywny odbędzie się we wrześniu w Bydgoszczy, na Okolu.

Zaplanowany na sobotę piknik charytatywny na plaży w Pieczyskach ma na celu pomoc Szymkowi Skotnickiemu. Urodził się jako wcześniak, w 29 tygodniu ciąży, z przepukliną oponowo-rdzeniową i rozszczepem kręgosłupa lędźwiowego. Boryka się zarówno z problemami wcześniaczymi, jak i innymi wadami, m.in. zespołem Arnolda-Chiariego, neurogennym pęcherzem, niedokrwistością wcześniaczą, zakrzepem żyły nerkowej, zespołem wrodzonych wad rozwojowych dot. głównie wyglądu twarzy, wzrostem III komory w główce. Stwierdzono również obniżone napięcie mięśniowe oraz osłabione odruchy skokowe.

By pomóc w leczeniu Szymka, poza zbiórką funduszy na portalu Zrzutka, zorganizowano także piknik charytatywny. Impreza na plaży w Pieczyskach rozpocznie się o godzinie 14:00 i poprowadzi ją DJ Maciej Nowicki. W jej ramach zaplanowano zumbę, animację dla dzieci, pokaz motocykli i wyposażenia strażackiego, a także coś dla miłośników jedzenia: domowe wypieki, kiełbasa z grilla, grochówka lub po staropolsku chleb ze smalcem i ogórkiem. Bar „U Sławka” przeznaczy dochód z co dwunastej grochówki do puszki Szymka.

W sobotę, przed piknikiem dla Szymka, odbędzie się charytatywny rajd rowerowy z Osowej Góry do Pieczysk. Organizatorem rajdu jest Rada Osiedla Osowa Góra, a patronami – Fundacja Będziem Polakami i magazyn NaszaPolska.pl. – Startujemy o godzinie 11:00 z ulicy Dolnej Waleniowej 1b i jedziemy rowerami do Pieczysk – podkreśla przewodniczący rady osiedla Radosław Ginther. Organizatorzy proszą uczestników o zabranie kasku i wody. Powrót z Pieczysk odbędzie się we własnym zakresie.

Kolejny piknik charytatywny odbędzie się 11 września na boisku przy ulicy Czarna Droga 5 na bydgoskim Okolu. Tym razem fundusze będą zbierane na rzecz Amelki, która oczekuje na wszczepienie implantu ślimakowego. Koszt samego urządzenia to 135 tysięcy złotych. Festyn na Okolu rozpocznie się o godzinie 14:00. – Nie zabraknie wielu atrakcji, zabaw, animacji – podkreśla Ginther.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane treści