[awesome-weather owm_city_id="3102014" location="Bydgoszcz" units="C" size="wide" show_icons="1" custom_bg_color="#070738"]
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
1

W środę zaczyna się nowy rok szkolny. Ministerstwo Edukacji przedstawiło jego szczegóły

Dodano: 30.08.2021 | 12:48

Na zdjęciu: Resort edukacji i nauki opublikował szczegóły dotyczące rozpoczynającego się w najbliższą środę nowego roku szkolnego.

Fot. FreePik

Ministerstwo Edukacji i Nauki opublikowało szczegóły rozpoczynającego się w najbliższą środę (1 września) nowego roku szkolnego. Ten odbywać się ma w formule stacjonarnej.

W środę odbędzie się uroczystość rozpoczęcia nowego roku szkolnego, natomiast pierwsze zajęcia dla uczniów dzień później. Rok szkolny potrwa do 24 czerwca 2022 r.

Opublikowany przez resort kalendarz przewiduje dwie świąteczne przerwy dla uczniów. Pierwsza z nich to przerwa zimowa na święta Bożego Narodzenia i odbędzie się ona w dniach 23-31 grudnia, jednak już wiadomo, że uczniowie do szkół powrócą 3 stycznia 2022 r., bowiem pierwsze dwa dni nowego roku przypadają w weekend, tj. sobotę i niedzielę. Wielkanocna przerwa świąteczna odbędzie się w dniach 14-19 kwietnia 2022 r.

Uczniowie z województwa kujawsko-pomorskiego jako jedni z pierwszych udadzą się także na ferie zimowe. Te zaplanowano w czterech terminach, a w tym samym terminie (17-30 stycznia) na dwutygodniową przerwę udadzą się także uczniowie z woj. lubuskiego, małopolskiego, świętokrzyskiego i wielkopolskiego. W dn. 24 stycznia – 6 lutego, ferie dla uczniów z podlaskiego i warmińsko-mazurskiego, w dn. 31 stycznia – 13 lutego: dolnośląskiego, mazowieckiego, opolskiego i zachodniopomorskiego, a w dn. 14-27.02.: lubelskiego, łódzkiego, podkarpackiego, pomorskiego i śląskiego.

29 kwietnia 2022 r., rok szkolny zakończą maturzyści (egzaminy maturalne w dniach 4-23 maja, jeśli któryś z maturzystów nie będzie mógł z przyczyn losowych lub zdrowotnych zdawać egzaminu w głównym terminie, to może to uczynić w terminie dodatkowym, tj. 1-15 czerwca), zaś ewentualne poprawkowe egzaminy maturalne wyłącznie w formie pisemnej odbędą się 23 sierpnia.

Pod koniec maja odbędą się także egzaminy ósmoklasistów. 24.05. przystąpią oni do pisemnego egzaminu z języka polskiego, 25.05. – matematyki, a 26.05. – języka obcego nowożytnego (angielskiego). Wszystkie egzaminy będą się rozpoczynały o godzinie 9:00. Dodatkowe terminy tych egzaminów dla tych uczniów, którzy z przyczyn zdrowotnych lub losowych nie będą mogli przystąpić w maju, wyznaczono na dni 13-15 czerwca.

W środę zaczyna się nowy rok szkolny. Ministerstwo Edukacji przedstawiło jego szczegóły
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments