Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

W tym roku Festiwalu Smaku w Grucznie nie będzie. „Bardzo trudna decyzja”

Dodano: 11.07.2020 | 10:04

Na zdjęciu: Festiwal Smaku w Grucznie na stałe wpisał się już w kalendarz imprez kulinarnych w Polsce. Na jego kolejną edycję będziemy musieli poczekać do 2021 roku.

Fot. Stanisław Gazda

Organizatorzy poinformowali o odwołaniu tegorocznej edycji Festiwalu Smaku w Grucznie. – Już teraz zapowiadamy powrót festiwalu w przyszłym, 2021 roku – mówi Wiesław Karpusiewicz, sekretarz Towarzystwa Przyjaciół Dolnej Wisły.

Pod koniec czerwca odbyło się walne zebranie towarzystwa. I to na nim zapadła decyzja o nieorganizowaniu piętnastej edycji festiwalu w tym roku. Jak tłumaczą organizatorzy, decyzja była dla nich „bardzo trudna”. – Wiemy, że podobnie jest w przypadku wszystkich osób oraz organizacji od lat z festiwalem współpracujących – podkreśla Wiesław Karpusiewicz.

Przyczyną odwołania Festiwalu Smaku 2020 była oczywiście epidemia koronawirusa. A mówiąc ściślej – związane z nią obostrzenia. – Konieczność zapewnienia bezpieczeństwa – przede wszystkim sanitarnego – jest możliwa. Jednak koszty organizacji byłyby znacząco wyższe – mówi Karpusiewicz. I dodaje, że są to koszty „znacznie przekraczające możliwości organizatorów czy donatorów”.

Towarzystwo Przyjaciół Dolnej Wisły już teraz deklaruje, że festiwal wróci w przyszłym roku. Jak zapowiada, być może „w nowej formie i z nową ofertą tak dla wystawców, jak i dla gości”. Szczegółów na razie nie ujawniają.

Festiwal Smaku w Grucznie odbywa się od czternastu lat. Tegoroczną odsłonę planowano na 22-23 sierpnia.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments