Bydgoszcz
9C
Słonecznie
61% wilgotność
Wiatr: 4km/h SSW
H 9 • L 9
8C
Pt
10C
Sob
15C
Nd
20C
Pon
22C
Wt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczInwestycjeW tym tygodniu otwarcie pumptracka. Będą atrakcje!
31.08.2020 | 10:23

W tym tygodniu otwarcie pumptracka. Będą atrakcje!

Na zdjęciu: W sobotę tor na Miedzyniu zostanie otwarty.

Fot. Pumptrack Miedzyń

Poznaliśmy datę otwarcia pumptracku na Miedzyniu. Tor zostanie udostępniony użytkownikom 5 września.

Inwestycja realizowana w ramach Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego powstawała z przygodami. Pomysł zyskał aprobatę w głosowaniu w 2018 roku i pierwotnie miał powstać między ulicami Tczewską i Krośnieńską, tuż przy Kanale Bydgoskim. Badania geotechniczne gruntu wykluczyły jednak możliwość budowy, więc projekt przeniesiono na koniec ul. Spacerowej. Okazało się, że tam znajduje się strefa ochrony gazociągu, wiec konieczne było znalezienie trzeciej lokalizacji – padło na teren przy skrzyżowaniu ulic Maciaszka i Czorsztyńskiej na górnym Miedzyniu.

W ostatnich tygodniach firma BTProject realizowała budowę. W najbliższą sobotę, 5 września odbędzie się uroczyste otwarcie toru. Gościem wydarzenia będzie Bartosz Giemza – wielokrotny mistrz Polski bmx poprowadzi warsztaty jazdy na pumptracku. Co ważne, do udziału zostaną  dopuszczone tylko osoby w kaskach. Wkrótce mają być znane szczegółowe informacje dotyczące przebiegu imprezy inaugurującej działanie toru. Wiadomo, że do wygrania będzie rower.

Pierwszy w mieście pumptrack ma ok. 130 metrów długości. Nawierzchnia została wykonana z asfaltu, a tor ma służyć użytkownikom z różnych grup wiekowych oraz uprawiającym różne dyscypliny sportowe: przede wszystkim rowerzystom jeżdżącym na BMX, ale też skaterom, rolkarzom czy longboardzistom.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane treści