Bydgoszcz
-15C
Niebo częściowo zachmurzone
85% wilgotność
Wiatr: 3km/h NNE
H -13 • L -16
-11C
Pon
1C
Wt
2C
Sr
2C
Czw
3C
Pt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczInwestycjeW tym tygodniu otwarcie pumptracka. Będą atrakcje!
pumptrack, miedzyn
31.08.2020 | 10:23

W tym tygodniu otwarcie pumptracka. Będą atrakcje!

Na zdjęciu: W sobotę tor na Miedzyniu zostanie otwarty.

Fot. Pumptrack Miedzyń

Poznaliśmy datę otwarcia pumptracku na Miedzyniu. Tor zostanie udostępniony użytkownikom 5 września.

Inwestycja realizowana w ramach Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego powstawała z przygodami. Pomysł zyskał aprobatę w głosowaniu w 2018 roku i pierwotnie miał powstać między ulicami Tczewską i Krośnieńską, tuż przy Kanale Bydgoskim. Badania geotechniczne gruntu wykluczyły jednak możliwość budowy, więc projekt przeniesiono na koniec ul. Spacerowej. Okazało się, że tam znajduje się strefa ochrony gazociągu, wiec konieczne było znalezienie trzeciej lokalizacji – padło na teren przy skrzyżowaniu ulic Maciaszka i Czorsztyńskiej na górnym Miedzyniu.

W ostatnich tygodniach firma BTProject realizowała budowę. W najbliższą sobotę, 5 września odbędzie się uroczyste otwarcie toru. Gościem wydarzenia będzie Bartosz Giemza – wielokrotny mistrz Polski bmx poprowadzi warsztaty jazdy na pumptracku. Co ważne, do udziału zostaną  dopuszczone tylko osoby w kaskach. Wkrótce mają być znane szczegółowe informacje dotyczące przebiegu imprezy inaugurującej działanie toru. Wiadomo, że do wygrania będzie rower.

Pierwszy w mieście pumptrack ma ok. 130 metrów długości. Nawierzchnia została wykonana z asfaltu, a tor ma służyć użytkownikom z różnych grup wiekowych oraz uprawiającym różne dyscypliny sportowe: przede wszystkim rowerzystom jeżdżącym na BMX, ale też skaterom, rolkarzom czy longboardzistom.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane treści