Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

W wakacje remont drogi Tryszczyn – Bożenkowo. Niebawem przebudowany będzie też most nad Brdą

Dodano: 07.07.2021 | 09:57

Na zdjęciu: ZDW podpisało umowę ze spółką Socha na opracowanie projektu przebudowy mostu nad Brdą w ciągu drogi wojewódzkiej nr 244.

Fot. Pit1233/Wikimedia Commons

Niebawem rozpocznie się wymiana nawierzchni na odcinkach drogi wojewódzkiej nr 244 na odcinku od Tryszczyna przez Bożenkowo do Maksymilianowa. Zarząd Dróg Wojewódzkich przygotowuje się również do remontu mostu nad Brdą – zlecono bowiem opracowanie dokumentacji jego przebudowy.

Zarząd Dróg Wojewódzkich przekazuje, że jeszcze w wakacje rozpocznie się modernizacja kolejnych odcinków drogi wojewódzkiej nr 244 w powiecie bydgoskim. – Podpisaliśmy umowy na remont dwóch odcinków o łącznej długości 1,7 kilometra. Za przebudowę odcinka od dawnej drogi krajowej nr 25 do mostu nad Brdą odpowiadać będzie firma Drogomex. Inwestycja pochłonie 555 tysięcy złotych. Natomiast w Bożenkowie (odcinek leśny w stronę węzła Maksymilianowo) prace wykona Zakład Drogowo-Budowlany Rogowo za kwotę 724 tysięcy złotych – informuje ZDW.


CZYTAJ TAKŻE: Wypadek na DW 244 na odcinku Maksymilianowo – Bożenkowo. Jedno z aut dachowało [ZDJĘCIA]


Prace na DW 244 będą polegały m.in. na frezowaniu starej nawierzchni, ułożeniu nowych warstw bitumicznych oraz wbudowaniu siatki przeciwspękaniowej, która wzmocni konstrukcję jezdni. Na koniec odnowione zostanie oznakowanie poziome. Oba zadania będą objęte pięcioletnią gwarancją. Prace potrwają około trzech miesięcy. – Wzdłuż tej trasy trwa również budowa drogi rowerowej od Tryszczyna przez Bożenkowo do węzła w Maksymilianowie – podkreślają drogowcy (więcej na temat tej inwestycji niebawem na MetropoliaBydgoska.PL).

To jednak nie koniec zapowiedzi inwestycji na uczęszczanej drodze pod Bydgoszczą. ZDW podpisało bowiem umowę ze spółką Socha na opracowanie projektu przebudowy mostu nad Brdą. Przeprawa została wybudowana w 1987 roku i ma szerokość całkowitą 7,9 metra. Jak przekazuje ZDW, dokumentacja będzie uwzględniała m.in. poszerzenie przeprawy i dostosowanie jej do potrzeb pieszych i rowerzystów. To zadanie pochłonie ponad 100 tysięcy złotych.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments