Bydgoszcz
2C
Niebo częściowo zachmurzone
80% wilgotność
Wiatr: 5km/h SSW
H 3 • L 2
5C
Czw
5C
Pt
5C
Sob
7C
Nd
6C
Pon
Przed świętami nie stój w korku! Śledź na bieżąco nasz serwis TRAFFIC na portalu MetropoliaBydgoska.PL oraz na Facebooku i Twitterze.
Metropolia BydgoskaBydgoszczRozrywka i kulturaW Walentynki na Starym Rynku odbędzie się niezwykłe wydarzenie
Stary Rynek - płyta - SF
04.02.2020 | 10:24

W Walentynki na Starym Rynku odbędzie się niezwykłe wydarzenie

Na zdjęciu: Uniwersyteckie Walentynki odbędą się 14 lutego.

Fot. Szymon Fiałkowski

Piknik rodzinny, koncerty i wiele niespodzianek – tak wygląda program imprezy pod nazwą „Zakochaj się”, która odbędzie się w Walentynki na Starym Rynku. Organizatorami wydarzenia są Uniwersytet Technologiczno-Przyrodniczy w Bydgoszczy i Departament Zdrowia Urzędu Marszałkowskiego.

W piątek, 14 lutego od godziny 17:00 najważniejszy plac Bydgoszczy będzie miejscem wydarzenia, łączącego w sobie trzy wątki: zdrowotny, naukowy i kulturowy. UTP wraz z Urzędem Marszałkowskim, wykorzystując popularność Walentynek – święta czerwonego serca – chce promować profilaktykę zdrowotną, zwłaszcza jeśli chodzi o najważniejszy organ ludzkiego ciała.

W ramach programu planujemy m.in.: piknik rodzinny w godzinach od 17:00 do 20:00, transmisję wydarzenia na żywo w mediach społecznościowych, koncert na scenie przez cały czas trwania pikniku z artystami oraz konkursy z nagrodami – informuje UTP.

Podczas wydarzenia promowana będzie też potrzeba przekazywania organów – specjaliści chcą pokazać skuteczność transplantacji jako metody leczenia. – Eksperci będą też zachęcać do dbania o serce, aby cieszyć się jak najdłużej naszą obecnością wśród tych, których kochamy – dodaje uczelnia.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane treści