Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
1

W weekend kolejna edycja Enea Bydgoszcz Triathlon. Będą zmiany w ruchu!

Dodano: 27.08.2021 | 06:11

Na zdjęciu: Kolejna edycja Enea Bydgoszcz Triathlon odbędzie się 28 i 29 sierpnia.

Fot. Szymon Fiałkowski

W sobotę i niedzielę (28/29 sierpnia) odbędzie się kolejna w tym roku edycja Enea Bydgoszcz Triathlon – największej i najbardziej popularnej tego typu imprezy w Polsce. Podczas zawodów wprowadzone zostaną zmiany w organizacji ruchu, które obejmą przede wszystkim ulicę Toruńską i aleje Jana Pawła II.

Pierwsza tegoroczna edycja Enea Bydgoszcz Triathlon odbyła się w lipcu. Z uwagi na ograniczenia wynikające z epidemii koronawirusa, organizatorzy zaplanowali dwie imprezy – zawodnicy ponownie pojawią się w Bydgoszczy 28 i 29 sierpnia. Oprócz rywalizacji indywidualnej, organizatorzy przygotowali także rywalizację sztafet i drużyn oraz Studenckie Mistrzostwa Polski Sztafet w triathlonie.
W związku z zawodami, w sobotę i niedzielę kierowcy i pasażerowie komunikacji miejskiej muszą liczyć się ze zmianami w organizacji ruchu. Triathloniści będą poruszać się ulicą Toruńską (na fragmencie od ronda Toruńskiego do Bernardyńskiego) oraz alejami Jana Pawła II. W związku z tym zamknięta zostanie możliwość zjazdu przejazdu ulicą Toruńską na odcinku od ulicy Babia Wieś do ronda Toruńskiego oraz wyłączony z ruchu zostanie jeden pas alei Jana Pawła II. Na odcinku od ronda Toruńskiego w kierunku węzła Stryszek będą obowiązywać zwężenia.

W czasie trwania triathlonu (w sobotę, 28 sierpnia od ok. 8:30 do 15:00; w niedzielę, 29 sierpnia od ok. 5:30 do 15:30) kilka linii autobusowych zmieni swoje trasy. Linia 68 w stronę Glinek/Parku Przemysłowego zostanie skierowana zostanie od ronda Toruńskiego ulicami Bełzy i Wojska Polskiego. Na stałą trasę powróci od przystanku Magnuszewska/Modrakowa. Na trasie zmienionej uruchomione zostaną przystanki: rondo Toruńskie (przy ulicy Bełzy), Szarych Szeregów (po prawoskręcie na ulicy Wojska Polskiego) i Wyżyny. W kierunku pętli Dworzec Leśne linia 68 będzie poruszać się bez zmian.

W weekend kolejna edycja Enea Bydgoszcz Triathlon. Będą zmiany w ruchu!

Zobacz również:

Nie było ofert w przetargu na obwodnicę Białych Błot

Linie nr 69 i 89 w kierunku pętli Błonie od ronda Fordońskiego pojadą przez ulicę Jagiellońską, Bernardyńską i Kujawską aż do ronda Kujawskiego, gdzie powrócą na stałą trasę. Przystanki dodatkowe do obsługi pasażerskiej: rondo Fordońskie (obok Pasamonu), Jagiellońska/Łużycka, Dworzec Autobusowy, rondo Jagiellonów, Zbożowy Rynek. W kierunku pętli Tatrzańskie autobusy będą kursować bez zmian.

Linie nr 80 i 99 – w kierunku pętli Dworzec Główny/Plac Kościeleckich od przystanku Jana Pawła II/Ziemska pojadą alejami Jana Pawła II, a następnie Trasą Uniwersytecką (nad Alejami Jana Pawła II), Wojska Polskiego i Kujawską do ronda Kujawskiego, gdzie powrócą na swoją trasę. Podczas objazdu autobusy zatrzymywać się będą na przystankach Trasa Uniwersytecka/Ujejskiego i Wzgórze Wolności. W kierunku pętli Port Lotniczy/Nowa Wieś Wielka linie będą kursować bez zmian. ZDMiKP dodaje, że na czas trwania triathlonu linia Za T6 zostanie zawieszona.

Podczas Enea Bydgoszcz Triathlon wprowadzone zostaną też ograniczenia w możliwości parkowania aut na Starym Mieście. Zgodnie z projektem tymczasowej organizacji ruchu, nie zaparkujemy samochodu na ulicy Grodzkiej oraz Rybim Rynku, jak również na ulicy Stary Port (na odcinku od Mostowej do Pocztowej). Zakazy parkowania będą obowiązywały odpowiednio:

– dla ulicy Stary Port od 27 sierpnia, od godziny 5:00 do 29 sierpnia, do godziny 17:00
– dla ulicy Grodzkiej i Rybiego Rynku od 27 sierpnia, od godz. 18:00 do 29 sierpnia, do godziny 18:00.

0 0 votes
Article Rating
W weekend kolejna edycja Enea Bydgoszcz Triathlon. Będą zmiany w ruchu!
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments