Bydgoszcz
21C
Słonecznie
77% wilgotność
Wiatr: 2km/h E
H 23 • L 20
28C
Nd
27C
Pon
26C
Wt
23C
Sr
23C
Czw
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczPorady i ciekawostkiWakacyjne wyjazdy. Autoryzowany Serwis Volkswagena Konarzewski radzi, jak przygotować auto do podróży
aso serwis_wykadrowane
09.07.2020 | 11:48

Wakacyjne wyjazdy. Autoryzowany Serwis Volkswagena Konarzewski radzi, jak przygotować auto do podróży

Na zdjęciu: Awaria samochodu wiele kilometrów od domu to jeden z najgorszych wakacyjnych scenariuszy, więc warto zawczasu się przed nią zabezpieczyć.

Fot. mat. nadesłane

Nadchodzi czas wakacyjnych wyjazdów. Jednym z najpopularniejszych sposobów na dotarcie do miejsca wymarzonego urlopu jest podróż samochodem. Autoryzowany Serwis Volkswagena Konarzewski wyjaśnia co zrobić, aby nasze auto było gotowe do wyjazdu.

Zadbanie o stan samochodu przed wyprawą to podstawa spokojnego i zgodnego z planem wypoczynku. Nikt przecież nie chce spędzić urlopu denerwując się w warsztacie. – Przed podróżą należy koniecznie sprawdzić działanie oświetlenia samochodu, poziom płynów (oleju, płynu chłodniczego, hamulcowego i do spryskiwaczy), ciśnienia w oponach, stanu piór wycieraczek, termin ważności gaśnicy i działanie klimatyzacji – wymienia Radosław Szulc, kierownik serwisu w firmie Konarzewski, Autoryzowanym Serwisie Volkswagena z ponad 30-letnim doświadczeniem. Zlecając usługi serwisowe przy ul. Nowotoruńskiej 15 w Bydgoszczy, wszystkie powyższe czynności zostaną przy okazji wykonane nieodpłatnie.

Szczególnie istotne może okazać się czyszczenie klimatyzacji z wymianą filtra przeciwpyłkowego, co poprawi jakość powietrza w aucie. W upalne dni, których w lipcu i sierpniu na pewno nie zabraknie, zdecydowanie zwiększy to komfort podróż. Ponadto regularne serwisowanie klimatyzacji pozwala uniknąć zapachu stęchlizny, wyeliminować grzyby, pleśnie i drobnoustroje, a także zmniejszyć ryzyko poważniejszych usterek układu.

Aby urlop nie skończył się w warsztacie

Awaria samochodu wiele kilometrów od domu to jeden z najgorszych wakacyjnych scenariuszy. Dlatego warto zawczasu się przed nią zabezpieczyć. Należy pamiętać między innymi o możliwości wymiany rozrządu. – Jeśli zbliża się zalecany termin jego obsługi albo niedawno zakupiło się używanego Volkswagena, to koniecznie należy zapytać doradcę serwisowego o wymianę tego podzespołu – wyjaśnia Radosław Szulc.

Jest to niezbędne, gdyż uszkodzenie paska rozrządu zawsze kończy się poważnymi konsekwencjami. Gdy nastąpi jego zerwanie, w wielu przypadkach uszkodzeniu ulega silnik – zwykle dochodzi do wygięcia zaworów. Może to skutkować koniecznością generalnego remontu lub wymianą głowicy. Na dodatek może okazać się, że silnik po naprawie głowicy nie pracuje tak dobrze, jak przed awarią, a wtedy cały musi zostać wymieniony. Co ważne, wymianę takich podzespołów powinno powierzyć się jedynie fachowcom. Pakiet oferowany przez Autoryzowany Serwis Konarzewski zawiera zestaw naprawczy rozrządu, pompę wody, części uzupełniające (m.in. śruby) oraz montaż. Cena uzależniona jest od modelu, aktualnie trwa letnia promocja.

Warto zapytać także o możliwość wymiany oleju silnikowego wraz z wymianą filtra oleju. Oryginalny olej silnikowy Volkswagen zwiększa efektywność dzięki mniejszemu tarciu, dodatkowo przedłużając okres eksploatacji silnika. Ponadto pozwala zaoszczędzić, wydłużając okresy między wymianami oleju i obniżając zużycie paliwa.

Kolejnym z zabiegów wartych wykonania jest kontrola zawieszenia i układu kierowniczego, która obejmuje sprawdzenie stanu wahaczy, kontrolę tulei wahaczy i stabilizatora, ocenę stanu amortyzatorów oraz sprawdzenie luzów w układzie kierowniczym.

W trosce o bezpieczeństwo klientów w firmie Konarzewski wprowadzono niezbędne procedury. Pracownicy stosują obecnie specjalne zasady sprzątania rozszerzone o regularną i skrupulatną dezynfekcję tych stref, z których korzystają klienci. W celu ograniczenia kontaktu z obsługą serwisu, wiele ustaleń dotyczących zakresu prac zawieranych jest z klientem telefonicznie. Sam samochód zostanie w trakcie wizyty w serwisie zabezpieczony – kierownica i gałka zmiany biegów będą ofoliowane, a na koniec, wraz z kluczykiem, zdezynfekowane.

Z Volkswagenem do ogrodu i na plażę

Co jeszcze może przydać się podczas podróży? Ci, którzy muszą mieć pod ręką zawsze działający telefon, powinni zainteresować się ładowarką Volkswagen Duci, która – po podłączeniu do gniazda zapalniczki – umożliwia szybkie ładowanie urządzeń mobilnych przez dwa interfejsy USB. Dzięki dużej mocy 2 x 2,4A tryb szybkiego ładowania jest możliwy również w przypadku dużych smartfonów czy tabletów.

Fani aktywnych form wypoczynku bez wątpienia zwrócą uwagę na belki bagażnika dachowego, boxy oraz bagażniki rowerowe. W zależności od liczby jednośladów i sposobu montażu (np. na hak lub na klapę bagażnika) można wybrać jeden z kilku proponowanych modeli.

Fani niemieckiej marki na pewno nie pogardzą fotelikami sygnowanymi logo Volkswagena, a nawet jeździkiem Alltrack czy spacerówką Buggy GTI z kultowymi czerwonymi paskami. Dla urlopowiczów Volkswagen przygotował też torby z pakietu podróżnego Klassik, ręczniki, czapkę i kubek termiczny w ramach pakietów plażowych oraz pakiet ogrodowy GTI, który tworzą leżak i składana torba izolacyjna ze wzorem w charakterystyczną kratkę.


Aleksander Konarzewski
ul. Nowotoruńska 15, Bydgoszcz

Serwis Volkswagena
pon-pt: 8:00-17:00
sob: 8:00-14:00
tel. 52 320 88 40
www.konarzewski.com.pl/serwis/volkswagen/


Powiązane treści