Bydgoszcz
19C
Niebo głównie zachmurzone
32% wilgotność
Wiatr: 2km/h N
H 21 • L 18
17C
Nd
18C
Pon
22C
Wt
22C
Sr
21C
Czw
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczMiastoWalka z koronawirusem także w naszym regionie. Szpital zakaźny w Bydgoszczy w stanie najwyższej gotowości
koronawrius bydgoszcz
29.02.2020 | 10:24

Walka z koronawirusem także w naszym regionie. Szpital zakaźny w Bydgoszczy w stanie najwyższej gotowości

Na zdjęciu: Szpital Obserwacyjno-Zakaźny w Bydgoszczy jest jedyną taką placówką w naszym regionie.

Fot. Stanisław Gazda / archiwum

W Polsce przynajmniej na razie, nie ma stwierdzonego przypadku zarażenia koronawirusem. Jednakże szpitale zakaźne pozostają w stanie najwyższej gotowości. Tak jest też w przypadku jedynej takiej placówki w naszym regionie.

Mowa o szpitalu obserwacyjno-zakaźnym przy ul. Floriańskiej w Bydgoszczy. Decyzję o postawieniu szpitalu w stan najwyższej gotowości podjął w piątek wieczorem wojewoda Mikołaj Bogdanowicz.

W regionie było jak dotąd kilka przypadków, gdzie pacjenci zgłaszali się do szpitali z podejrzeniem koronawirusa, jednakże póki co nie ma potwierdzonego przypadku w naszym kraju.

W środę (26 lutego) odbyło się spotkanie wojewodów z dyrektorami szpitali oraz dyrektorami oddziałów wojewódzkich Narodowego Funduszu Zdrowia, zaś wczoraj (28.02) odbyła się narada w kancelarii premiera z wojewodami, podczas której podsumowano dotychczasowe działania i omówiono strategię działania na najbliższe tygodnie.

Województwo jest zabezpieczone zarówno pod względem możliwości monitorowania, ewentualnej kwarantanny, jak i leczenia. Jesteśmy przygotowani do działań. Apeluję do samorządowców o pełną współpracę w związku z walką z koronawirusem – mówi wojewoda Mikołaj Bogdanowicz.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane treści