Bydgoszcz
8C
Słonecznie
87% wilgotność
Wiatr: 2km/h ESE
H 8 • L 8
14C
Pt
10C
Sob
13C
Nd
15C
Pon
9C
Wt
Metropolia BydgoskaBydgoszczNa sygnaleWandale z Wyżyn zatrzymani. Agresję wyładowali na dwóch autach
zatrzymanie_gdynia_policja_KWP
12.03.2018 | 19:31

Wandale z Wyżyn zatrzymani. Agresję wyładowali na dwóch autach

Do zdarzenia doszło w sobotę w nocy.

Na zdjęciu: Obaj mężczyźni zostali zatrzymani i przewiezieni do policyjnego aresztu.

Fot. KWP Bydgoszcz / zdjęcie ilustracyjne

Dwóch młodych mężczyzn rozładowywało w miniony weekend swoją agresję na klatce schodowej jednego z bloków na Wyżynach oraz na dwóch samochodach zaparkowanych przed nim. Do czasu, aż zostali ujęci przez świadka zdarzeń oraz policjantów.

Jednego z mieszkańców budynku w sobotę po godzinie drugiej obudziły hałasy dobiegające z klamki schodowej oraz dźwięki blokowanej co chwilę windy. Jak relacjonują policjanci, mężczyzna postanowił sprawdzić, co dzieje się na korytarzu. – Gdy wyszedł z mieszkania, okazało się, że sprawców zakłócenia ciszy nocnej w bloku już nie ma – relacjonuje asp. szt. Lidia Kowalska z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy.

Sprawcy hałasu nie odeszli jednak daleko. Swoją złość postanowili wyładować na zaparkowanych w pobliżu dwóch samochodach marki Opel oraz Volvo. W obu urwali lusterka. W tym momencie świadek powiadomił o wszystkim policjantów z Wyżyn i na bieżąco przekazywał dyżurnemu informacje o tym, dokąd przemieszczają się mężczyźni. Ostatecznie świadek sam zatrzymał jednego z nich – 23-latka. – Kilkadziesiąt metrów dalej w ręce patrolu skierowanego na miejsce wpadł drugi, młodszy o sześć lat mężczyzna – dodaje Kowalska.

Obaj wandale zostali przewiezieni do policyjnej izby zatrzymań. Usłyszeli tam zarzut zniszczenia mienia (straty oszacowano na 2600 złotych; grozi za to do pięciu lat więzienia), a także zarzut z tytułu popełnionych wykroczeń – zaśmiecania budynku oraz zakłócania ciszy nocnej.

 

Podobne wpisy

Powiązane treści