Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Wandale zniszczyli sieć ciepłowniczą. KPEC niedawno ją zmodernizował

Dodano: 31.05.2023 | 11:27

Na zdjęciu: W ostatnim czasie remonty polegające na wymianie izolacji wykonano w rejonie ulic Glinki, Fordońskiej/Kaliskiego i Przemysłowej.

Fot. nadesłane

KPEC przeprowadził modernizację sieci napowietrznych i planuje już kolejne prace. Niestety, nowe odcinki zostały zdewastowane przez wandali jeszcze przed zakończeniem i odbiorem inwestycji.

Za pośrednictwem sieci ciepłowniczych podziemnych i napowietrznych, dostawca przekazuje ciepło ze źródła do węzłów cieplnych odbiorców. Infrastruktura ciepłociągów napowietrznych spółki KPEC w Bydgoszczy liczy 31,5 km. Przedsiębiorstwo regularnie prowadzi prace modernizacyjne, które poprawiają izolację i zmniejszają ryzyko awarii.

W ostatnim czasie remonty polegające na wymianie izolacji wykonano w rejonie ulic Glinki, Fordońskiej/Kaliskiego i Przemysłowej. Prace objęły 7,3 km sieci. Planowane są już także modernizacje kolejnych 8,3 km w rejonie ulic: Nowotoruńskiej, Toruńskiej, Iławskiej, Objazdowej, Żeglarskiej, Zygmunta Augusta i Ludwikowo.

Niestety, czasami prace są prowadzone na marne. Nieustaleni jak na razie sprawcy uszkodzili niedawno zmodernizowane ciepłociągi napowietrzne pomiędzy ul. Chemiczną i Sandomierską. Znowu zachodzi więc konieczność naprawy i poniesienia kolejnych wysokich kosztów.

Ufamy, że policja namierzy wandali. Sprawa jest tym bardziej przykra, że inwestycja polegająca na wymianie izolacji ciepłociągów nie została jeszcze nawet formalnie zakończona, a ciepłociągi już zdewastowano – mówi Tomasz Lewandowski z Biura Zarządu KPEC.

 

Ciepło dostarczane przez KPEC jest w znacznej mierze produkowane przez PGE Energia Ciepła S.A. oraz Zakład Termicznego Przekształcania Odpadów Komunalnych ProNatura Spółka z o.o. KPEC dostarcza także ciepło produkowane w źródłach własnych, które przesyła do odbiorców na Osowej Górze oraz w Solcu Kujawskim, Szubinie, Nakle nad Notecią i Koronowie.

Wandale zniszczyli sieć ciepłowniczą. KPEC niedawno ją zmodernizował