Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Warszawski teatr zaprezentuje się w Bydgoszczy. Z oryginalnym spektaklem

Dodano: 17.12.2018 | 14:13

Na zdjęciu: Na scenie pojawi się łącznie czworo aktorów.

Fot. mat. pras.

„Niezwyciężony” – ten spektakl warszawskiego Teatru 6. Piętro będzie można już w styczniu zobaczyć w Bydgoszczy. I to dwa razy! Wydarzenie organizowane przez Impresarirat Adria Art odbędzie się 6 stycznia w Operze Nova. 

Spektakl ukazujący obraz zagubienia współczesnego świata to dzieło reżysera Eugeniusza Korina oraz scenografa Marcina Pietucha. Występuje w nim czwórka aktorów: Agnieszka Grochowska, Bartłomiej Topa, Aleksandra Popławska oraz Szymon Bobrowski. Na deskach bydgoskiej opery będzie można zobaczyć ich dwukrotnie: o godz. 15:30 oraz 19:15. Pojedynczy występ trwa dokładnie 2:15 h z przerwą.

Bilety na spektakle (w cenie 80 zł, 110 zł oraz 140 zł) można kupić w biurze Adria-Art mieszczącym się w budynku przy ul. Piotra Skargi 13 w Bydgoszczy oraz za pośrednictwem strony internetowej www.adria-art.pl Rezerwacja telefoniczna dostępna jest pod numerem telefonu: 605 555 676.

Opis spektaklu

CZŁOWIEK TO GODNOŚĆ, KTÓRĄ OTRZYMUJEMY DOŻYWOTNIO

Wszystko w tej sztuce, zaczynając od tytułu, jest przewrotne, śmieszne i smutne zarazem.

Komiczne niezauważalnie przeistacza się w Tragiczne, a jedno i drugie łączy się w przejmująco prawdziwym obrazie zagubienia współczesnego nam świata… Już sam tytułowy „Niezwyciężony” po bliższym poznaniu okazuje się być nazwą dwóch mało do siebie podobnych „zjawisk” – legendarnego brytyjskiego lotniskowca, walczącego w wielu bitwach końca XX wieku i… rudego kota, postrachu sąsiedzkich ptaków i zwierząt domowych. Jak się okazuje, mają ze sobą dużo wspólnego: nie tylko miłość, którą darzy ich jeden z bohaterów sztuki, ale i dramatycznie absurdalne losy, które wywrą duży wpływ na życie pozostałych bohaterów. Lotniskowiec Jej Królewskiej Mości i kot, który zawdzięcza mu swoja ksywkę, na zawsze zmienią losy bohaterów sztuki.

Historia zacznie się w niewinny sposób: Emily (Agnieszka Grochowska) i Oliver (Bartłomej Topa) – małżeństwo dotychczas zajmujące dość wysokie miejsce na drabinie społecznej, pod wpływem finansowych trudności jest zmuszone do przeprowadzki ze stolicy do biednej dzielnicy prowincjonalnego miasteczka. Chcąc być mili, zapraszają do siebie na wieczorek zapoznawczy Alana (Szymon Bobrowski) i Dawn (Aleksandra Popławska) – małżeństwo z sąsiedztwa, tak zwanych „ludzi z dołów”. A potem, jak w każdej znakomitej sztuce i jak w każdym prawdziwym życiu, spotkanie czterech niebanalnych charakterów uruchamia całą lawinę trudnych do przewidzenia zdarzeń, w których wszyscy ostatecznie przegrywają ze swoimi słabościami… Ale przegrywają z klasą. Przegrywają, żeby nas, widzów, upewnić w istnieniu jednego niezwyciężonego. Tym prawdziwym NIEZWYCIĘŻONYM jest ludzkie człowieczeństwo, zadziwiająca zdolność do współczucia i czynienia dobra, pomimo wszystko a czasem i wbrew wszystkiemu…

news-niez