Bydgoszcz
1C
Niebo głównie zachmurzone
93% wilgotność
Wiatr: 4km/h W
H 2 • L 1
2C
Pon
2C
Wt
3C
Sr
1C
Czw
6C
Pt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczInwestycjeWażna ulica na Wyżynach doczeka się remontu. Prace mają potrwać dwa miesiące
Magnuszewska Bydgoszcz
29.06.2020 | 11:32

Ważna ulica na Wyżynach doczeka się remontu. Prace mają potrwać dwa miesiące

Eryk Dominiczak | e.dominiczak@metropoliabydgoska.pl

Na zdjęciu: W rejonie skrzyżowania ulic: Magnuszewskiej i Glinki kilkanaście miesięcy temu powstało rondo. Teraz drogowcy planują wymianę nawierzchni na pierwszej z wymienionych ulic.

Fot. Eryk Dominiczak

Drogowcy przygotowują się do pierwszych w tym roku remontów ulic na terenie Bydgoszczy. W ramach pierwszego pakietu modernizacji czeka ona ulicę Magnuszewską oraz fragment ulicy Nowotoruńskiej.

Ulica Magnuszewska na Wyżynach od kilku lat czeka na gruntowny remont. Nawierzchnia obu jezdni była wielokrotnie łatana, ale w porównaniu do przyległych ulic: Wojska Polskiego czy Glinki jej stan jest bardzo zły. Sytuacja ma zmienić się w nadchodzących miesiącach, bowiem Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej ogłosił w ubiegłym tygodniu przetarg na jej modernizację. Swoim zakresem obejmie ona wymianę nawierzchni, odnowienie chodników oraz przebudowę zatok autobusowych (mają zostać wyłożone kamienną kostką).

Wiadomo, że w trakcie remontu, który ma potrwać około dwóch miesięcy, z użytku będzie wyłączona każdorazowo jedna jezdnia. – Na drugiej zostanie wprowadzony z kolei ruch dwukierunkowy – mówi Tomasz Okoński, rzecznik ZDMiKP. Po wymianie nawierzchni i modernizacji przystanków odnowione zostanie również oznakowanie poziome. Inwestycja ma być uzupełnieniem prac na wspomnianych ul. Wojska Polskiego oraz Glinki (gdzie u zbiegu z ul. Magnuszewską powstało rondo).

Nową nawierzchnię ma zyskać również jezdnia południowa ulicy Nowotoruńskiej na odcinku od skrzyżowania z ul. Toruńską w kierunku Kazimierza Wielkiego. W tym przypadku jest to z kolei inwestycja komplementarna do robót na tej ulicy przeprowadzonych w roku 2019.

Ogłoszony kilka dni temu przetarg zakłada, że kluczowym kryterium będzie cena (60 procent wagi). Dodatkowo liczyć będzie się długość gwarancji (potencjalni wykonawcy mogą zaproponować ją na okres od 3 do 5 lat) oraz wysokość kary umownej za każdy dzień zwłoki przy realizacji inwestycji (od 3 do 7 tys. złotych). Oferty można składać do 10 lipca.

Modernizacja ulic: Magnuszewskiej oraz Nowotoruńskiej wchodzi w skład pierwszego z trzech pakietów remontów zaplanowanych w budżecie ZDMiKP na ten rok. Łącznie na remonty ulic miasto planuje wydać ponad 8 mln złotych. Pod tym względem pakiet numer jeden ma najwyższą wartość – nominalnie ok. 3,2 mln złotych.

 

1
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Sebastian Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Sebastian
Gość
Sebastian

Kolejny idiotyczny wybor ulicy. Magnuszewska- oczywiscie TAK, ale fragment Nowotorunskiej od skrzyzowania z Torunska do Kazimierza Wielkiego? Jest w bardzo dobrym stanie, w przeciwienstwie do zostawionego rok temu przy okazji remontu ,nie wiadomo dlaczego fragmentu okolo 100metrow!!! od Torunskiej w kierunku Ronda Torunskiego…

Powiązane treści