Ważna umowa UTP. Zyskają na niej studenci
Dodano: 06.07.2018 | 22:45Uniwersytet podpisał umowę z firmą, mającą swoją siedzibę w Bydgoszczy.
Na zdjęciu: Przedstawiciel ARRK Shapers' Polska Jean-Baptiste Guibert i rektor UTP prof. Tomasz Topoliński po podpisaniu umowy o współpracy.
Fot. UTP
Uniwersytet Technologiczno-Przyrodniczy podpisał umowę o współpracy z firmą ARRK Shapers’ Polska.
Nowy partner bydgoskiej uczelni to narzędziownia, mająca swoją siedzibę przy ulicy Rynkowskiej. Specjalizuje się w produkcji form wtryskowych wysokoseryjnych, z których produkowane są zderzaki, deski rozdzielcze i panele drzwiowe dla takich gigantów rynku motoryzacyjnego jak Toyota, Jaguar, Mercedes, BMW czy Porsche. Warto dodać, że ARRK zatrudnia blisko 270 osób, z czego większość stanowią absolwenci UTP.
Współpraca między uniwersytetem a firmą ma polegać m.in. na prowadzeniu prac badawczych, analitycznych, proinnowacyjnych i wdrożeniowych w szczególności w zakresie doradztwa, prac badawczo-naukowych, projektowo-konstrukcyjnych, poszukiwania rozwiązań i produktów innowacyjnych oraz projektowaniu, koordynacji i realizacji wspólnych badań i przedsięwzięć. UTP chce efektywnie wykorzystać status Bydgoszczy jako czołowego ośrodka przetwórstwa tworzyw sztucznych i przemysłu narzędziowego.
PRZECZYTAJ TAKŻE: Potencjał bydgoskiego wzornictwa. To czołowy kierunek UTP [REPORTAŻ]
Podpisanie umowy wynika ze starań Regionalnego Centrum Innowacyjności – Centrum Transferu Technologii. Zostało ono zrealizowane po serii spotkań między przedstawicielami uczelni oraz ARRK Shapers’ Polska. Ustalono zasady i cele współpracy w zakresie dydaktycznym, naukowym oraz wdrożeniowym. Po złożeniu podpisów przedstawiciele ARRK zwiedzali laboratoria w Zakładzie Przetwórstwa i Recyklingu Tworzyw na Wydziale Inżynierii Mechanicznej. Goście zobaczyli m. in. laboratorium technologii przyrostowych oraz laboratorium przetwórstwa tworzyw.
Nawiązanie współpracy z firmą ARRK wiąże się z utworzeniem na UTP studiów dualnych na jedynym w Polsce kierunku dedykowanym branży narzędziowo-przetwórczej – przetwórstwo tworzyw sztucznych. Studia dualne, uruchamiane od października tego roku, tworzą możliwość nawiązania bliższej współpracy pomiędzy uczelnią, studentem oraz przedsiębiorstwem – przyszłym pracodawcą. Dzięki podpisanej umowie studenci zyskają szansę na zdobycie dodatkowej wiedzy praktycznej oraz odbycie płatnych stażów i zajęć praktycznych w firmach członków Bydgoskiego Klastra Przemysłowego.
- Nowa restauracja w Bydgoszczy. Będzie największa w mieście - 11 października 2024
- Festiwal Książki w Bydgoszczy w ten weekend. Wśród gości Katarzyna Bonda - 11 października 2024
- Skarb Bydgoski jest bydgoski. Muzeum Okręgowe stało się jego właścicielem [ZDJĘCIA] - 10 października 2024