Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Wda zwiększa siłę rażenia. Będzie kandydatem do awansu

Dodano: 14.07.2023 | 11:34

Na zdjęciu: Wda Świecie zbroi się przed nowym sezonem IV ligi.

Fot. Szymon Fiałkowski

Wda Świecie pochwaliła się w ostatnich dniach transferami dwóch zawodników ofensywnych. Transfery klubu sprawiają, że drużyna trenera Krzysztofa Urtnowskiego wyrasta na jednego z głównych kandydatów do awansu.

Wda to jak na razie najaktywniejszy gracz na rynku transferowym. Już wcześniej klub ogłosił pozyskanie Łukasza Zapały, Tomasza Wypija i Patryka Kozłowskiego. Ten tydzień przyniósł kolejna dwa wzmocnienia. Do Wdy dołączyli Michał Kalitta z Włocłavii i wracający Damian Rybacki z Rawysa Raciąż.

– Zaważyła determinacja trenera oraz prezesa, którzy spośród wszystkich zainteresowanych najbardziej chcieli mnie pozyskać – mówi Kalitta. – Cele są wysokie. Myślę, że można głośno powiedzieć, że walczymy o awans. Mam nadzieję, że w tym pomogę, zdobywając kilkanaście bramek.

Długa lista wzmocnień czyni z Wdę jednego z faworytów ligi, choć należy pamiętać, że kilku zawodników opuściło Świecie. Odczuwalne mogą być zwłaszcza odejście Tomasza Żylińskiego do GLKS Dobrcz oraz prawdopodobna strata Łukasza Chruścickiego.

Ambitne plany ma także Tluchowia Tłuchowo. Gry w czołówce można spodziewać się też po Chemiku Moderatorze Bydgoszcz oraz Cuiavii Inowrocław. Nie tylko z walki o awans, ale w ogóle z gry w IV lidze wycofać może się Włocłavia Włocławek, która boryka się z problemami finansowymi.

Wda rozegrała już pierwszy tego lata sparing, przegrywając 2:4 z Zawiszą. W sobotę zagrają na wyjeździe z Elaną Toruń, a rozgrywki ligowe rozpoczną meczu z beniaminkiem Unią Wąbrzeźno.

0 0 votes
Article Rating
Szymon Fiałkowski
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments