Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

We wrześniu odbędzie się święto bydgoskich informatyków. Czas na drugą edycję bITconf!

Dodano: 10.09.2019 | 10:23

Na zdjęciu: archiwum

Fot. Pixabay

20 września 2019 roku w Bydgoskim Centrum Targowo-Wystawienniczym odbędzie się druga edycja konferencji bITconf. To jedyne takie wydarzenie w mieście, poruszające techniczne aspekty branży IT.

bITconf – czyli Bydgoszcz IT Conference to święto bydgoskich informatyków. To przedsięwzięcie, które ma na celu integrację całego lokalnego środowiska IT. Jego organizatorami są: Bydgoszcz Java User Group, Cloud & Datacenter User Group Bydgoszcz, Google Cloud Developer Community Bydgoszcz, Bydgoszcz .NET User Group oraz IT Kontekst.

Poprzednia edycja konferencji bITconf odbyła się 14 września 2018 roku i przyciągnęła 250 uczestników (także spoza Bydgoszczy). Znalazła ona uznanie zarówno w oczach uczestników jak i zaproszonych prelegentów, a także wspierających przedsięwzięcie firm IT. W ramach 2 ścieżek tematycznych (Java i Cloud) zorganizowanych zostało 13 wykładów oraz 5 warsztatów, których nagrania są dostępne w serwisie YouTube. Oprócz wartości edukacyjnej wydarzenie obfitowało w okazje do wymiany doświadczeń w trakcie rozmów kuluarowych oraz w ramach after-party połączonego z festiwalem piwa rzemieślniczego Beergoszcz.

Tegoroczna edycja konferencji ma na celu zdobycie wiedzy z dziedzin takich jak: Java, Cloud Computing, .NET czy Embedded Programming. Podczas niej będzie można wymienić się doświadczeniami ze specjalistami z różnych dziedzin IT. W tym roku organizatorzy planują ponad 25 warsztatów i wykładów w ramach czterech ścieżek tematycznych: Java, Cloud, .NET, Embedded, a także z tematów przekrojowych, takich jak Data Science, AI, Machine Learning, Quantum Computing, Architektury IT, Jakość oprogramowania, modelowanie systemów i wiele innych. Rozszerzony program sprawia, że spodziewanych jest ponad 400 uczestników. Koszt wejściówki na bITconf to około 200 złotych.

Misją przedsięwzięcia jest wsparcie rozwoju branży IT w naszym regionie. Wierzymy, że jednym z najlepszych sposobów na zwiększenie potencjału rozwojowego naszego miasta jest wzrost kompetencji pracowników i studentów związanych z branżą IT. Jesteśmy przekonani, że poprzez organizację dużej, rozpoznawalnej konferencji IT możemy ten cel osiągnąć jednocześnie promując nasz wizerunek jako silnego ośrodka wdrażającego nowoczesne technologie – podkreślają organizatorzy.

To szansa na zapoznanie się z rynkiem IT w Bydgoszczy oraz klimatem miasta, które dobrze rozumie idee work life balance

– zachęca do udziału w konferencji Bydgoska Agencja Rozwoju Regionalnego.

Konferencja jest organizowana dzięki wsparciu partnera strategicznego jakim jest Bydgoska Agencja Rozwoju Regionalnego oraz sponsorów w postaci lokalnych firm z branży IT, takich jak: Mobica i Atos (Złoci sponsorzy), Cybercom, Meelogic, Nokia, Sii, Altkom Akademia (Srebrni sponsorzy).

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments