Bydgoszcz
1C
100% wilgotność
Wiatr: 3km/h WSW
H 2 • L 0
9C
Wt
9C
Sr
5C
Czw
2C
Pt
2C
Sob
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczRozrywka i kulturaWe wtorek na Jachcicach piknik wojskowy. „Takich atrakcji w Bydgoszczy jeszcze nie było!”
PIKNIK WOJSKOWY JACHCICE
16.06.2019 | 16:20

We wtorek na Jachcicach piknik wojskowy. „Takich atrakcji w Bydgoszczy jeszcze nie było!”

Na zdjęciu: Piknik będzie atrakcją dla najmłodszych.

Fot. mat. prasowe 1 BLog/st. szer. Anna Wolska

We wtorek, 18 czerwca na terenie Strzelnicy Garnizonowej Jachcice (Rynkowska 9) odbędzie się piknik wojskowy z okazji 15–lecia istnienia 1 Pomorskiej Brygady Logistycznej. 

1 Pomorska Brygada Logistyczna została sformowana w 2003 roku. Oprócz dowództwa, w jej skład wchodzi osiem podległych jej batalionów. Dowództwo oraz siedziba trzech batalionów znajduje się w Bydgoszczy. Jest jednostką przeznaczoną do realizacji zadań w obszarze wsparcia logistycznego na rzecz jednostek i instytucji wojskowych w ramach rejonowego systemu zaopatrywania oraz zabezpieczenia logistycznych elementów Sił Zbrojnych wykonujących zadania poza granicami kraju.

Święto brygady ustanowiono na 30 czerwca, jednak w tym roku chcąc sprostać oczekiwaniom mieszkańców (decyzją rządu rok szkolny kończy się przed przypadającym na ten tydzień świętem Bożego Ciała) główne atrakcje związane z celebrowaniem rocznicy powstania 1BLog zaplanowano na 18 czerwca. Z tej okazji Dowódca 1BLog, płk Mariusz Skulimowski zachęca do świętowania wspólnie z żołnierzami i zaprasza na żołnierski piknik. Odbędzie się on na terenie Strzelnicy Garnizonowej Jachcice (Rynkowska 9) o godzinie 11:00 i potrwa do godziny 17:00.

Wstęp na piknik oraz wszystkie atrakcje są bezpłatne. Każdy zainteresowany polską armią, służbą wojskową oraz historią naszej współpracy wojskowej w NATO, będzie mógł tego dnia swobodnie wejść na teren strzelnicy garnizonowej. Żołnierze przygotowali dla mieszkańców miasta i regionu liczne atrakcje: prezentacje sprzętu i wyposażenia, koncerty orkiestr oraz spotkania z żołnierzami. Nie zabraknie również specjalnej strefy zabaw i konkursów dla dzieci oraz tradycyjnego, żołnierskiego poczęstunku. – Takich atrakcji w Bydgoszczy jeszcze nie było – zachęcają żołnierze 1 Brygady.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Marcin
Marcin
1 rok temu

a dla kogo to jest w środku tygodnia od 11 do 17 ?

Kornela
Kornela
1 rok temu

Też nie kumam jakoś tej idei takich imprez w tygodniu i jeszcze w takich godzinach… Imprezy powinny sie zaczynac typowo pod weekendzik jak robia w konecku w venus planet. Przychodzi weekend czy piatek czy sobota mozna w ciemno jechac na koncert na zywo

Powiązane treści