Bydgoszcz
18C
Niebo częściowo zachmurzone
60% wilgotność
Wiatr: 7km/h WSW
H 19 • L 16
14C
Czw
9C
Pt
7C
Sob
8C
Nd
8C
Pon
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczPorady i ciekawostkiWędrówka harcerzy zakończona sukcesem. „To była świetna przygoda”
16.06.2017 | 15:27

Wędrówka harcerzy zakończona sukcesem. „To była świetna przygoda”

Marsz połączony był ze zbiórką pieniędzy na cel charytatywny.

Na zdjęciu: Harcerze dokumentowali przebieg swojej wyprawy zamieszczając zdjęcia w serwisach społecznościowych.

Fot. fanpage "Nie licząc kilometrów"

We wtorek około godziny 13:00 do Bydgoszczy wrócili harcerze, którzy zorganizowali akcję „Nie licząc kilometrów”. Jakie wrażenie przywieźli ze sobą?

Przypominamy, że akcja bydgoszczan polegała na przejściu pieszo około 200 kilometrów z Bydgoszczy do Mielna i zbiórce środków na wybrany przez nich cel charytatywny. Przemarsz zajął im niespełna tydzień. Młodzi ludzie wyruszyli 5 czerwca po godzinie 9:00, a do Mielna dotarli 11 czerwca około południa. CZYTAJ WIĘCEJ O AKCJI [KLIK] 

Wrażenia są bardzo dobre. To była świetna przygoda i zarazem wyzwanie. Ludzie bardzo dobrze nas odbierali i przyjmowali do siebie na noc – mówią harcerze. Tylko pierwszą noc spędzili w lesie w namiocie w okolicy Konstantowa. W kolejnych miejscach mogli liczyć na gościnność mieszkańców oraz sołtysów. Na swojej trasie zrobili pięć przystanków: okolice Konstantowa, Barkowo, Międzybórz, Porost, Manowo.

W trakcie wędrówki harcerze zbierali również środki na działalność Stowarzyszenia ArbuZ, które zajmuje się pomocą porzuconym zwierzętom takim jak koty czy króliki. Ile pieniędzy udało się zebrać? – Niestety nie zaglądaliśmy jeszcze do puszki – mówią Kamil Ciemny i Jakub Pietrzak. Ukończenie marszu nie oznacza zakończenia całej akcji. Podsumowanie ma nastąpić na początku lipca. Ostatniego dnia czerwca odbędzie się impreza w lokalu Towaryszka Kafe, z której cały dochód zostanie przeznaczony na Stowarzyszenie ArbuZ.

Zdjęcia z wędrówki harcerzy można zobaczyć na fanpage’u „Nie licząc kilometrów” oraz profilu nieliczackilometrow na Instagramie.


Powiązane treści