Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Wernisaż wystawy Powroty Stary Fordon

Dodano: 13.03.2024 | 10:50

Na zdjęciu: Wernisaż wystawy Powroty Stary Fordon

Fot. materiały podesłane

Wernisaż wystawy ,,Powroty Stary Fordon 1973 – 2023 Supplementum” autorstwa Ewy Raczyńskiej-Mąkowskiej już przyszłym tygodniu w Spichrzach nad Brdą!

Już w następną środę (20 marca), dr Wacław Kuczma – dyrektor Muzeum Okręgowego im Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy oraz dr Ewa Grajnert-Hałupka – kurator wystawy zapraszają na wernisaż wystawy „Powroty Stary Fordon 1973-2023 Supplementum”.

Wystawę o Fordonie będzie można oglądać w Spichrzach nad Brdą. Część eksponatów będzie można zobaczyć po raz pierwszy. Wystawa jest niezwykłą i osobliwą instalacją artystyczną Ewy Raczyńskiej-Mąkowskiej. Z pewnością zachwyci wszystkich mieszkańców Fordonu i nie tylko!

Twórczyni instalacji ,,Powroty” dr Ewa Raczyńska-Mąkowska jest kierowniczką Katedry Wzornictwa na Wydziale Sztuk Projektowych Politechniki Bydgoskiej. Autorka przez ostatnie dwa lata zbierała materiały do tego wyjątkowego projektu. Większość zdjęć pochodzi z prywatnych albumów. Natomiast większość eksponatów należy do Fundacji Synagoga w Fordonie – Dom Kultury.

Organizatorzy wystawy podkreślają, że projekt ,,Powrotów” zrodził się z fascynacji Starym Fordonem oraz życiem jego mieszkańców. Dużą inspiracją są również korzenie i wewnętrzna potrzeba ich odkrywania.

Co ciekawe w 2024 roku odbędzie się jubileusz 600-lecia nadania praw miejskich Fordonowi przez króla Władysława Jagiełłę., dlatego jest to idealny czas na przypomnienie sobie historii Fordonu.

CZYTAJ TAKŻE: Bydgoscy radni PiS apelują o darmową komunikację publiczną w dniu wyborów!

Wystawa ,,Powroty Stary Fordon” – gdzie i kiedy można oglądać instalację?

Wernisaż wystawy ,,Powroty Stary Fordon” odbędzie się 20 marca. Natomiast instalację będzie można oglądać aż do 18 maja bieżącego roku w Muzeum Okręgowym im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy, Spichrze nad Brdą, ul. Grodzka 7-11.

 

0 0 votes
Article Rating
Julia Januszewska
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments