Na zdjęciu: Zmiana w organizacji ruchu zostanie wprowadzona w miejscowości Włóki.
Fot. mat. GDDKiA
W piątek w miejscowości Włóki zostanie wprowadzona zmiana organizacji ruchu. Jest to związane z budową trasy S5.
Zmiany zostaną wprowadzone na przyszłym węźle Koronowo, czyli u zbiegu drogi krajowej nr 56 (Koronowo-Trzeciewiec), drogi wojewódzkiej 256 i trasy S5. Ruch zostanie wprowadzony na obiekt mostowy, a wykonawca uruchomi rondo tymczasowe między łącznikami, po którym odbywać będzie się ruch krajowy. Ilustrację zamieszczamy poniżej.
– Na drodze krajowej nr 56 od strony Koronowa przez najbliższy miesiąc funkcjonować będzie wahadłowa organizacja ruchu regulowana sygnalizacją świetlną – informuje wykonawca prac, czyli konsorcjum firm Kobylarnia i Mirbud.
Zmiany mają zostać wprowadzone w piątek, 21 stycznia, o godz. 13:00. To pierwszy etap tymczasowej organizacji ruchu, który będzie funkcjonował w ten sposób do kwietnia 2022 roku. – W związku z powyższym prosimy, aby kierowcy zachowali szczególną ostrożność i dostosowali się do wprowadzonego oznakowania i zaleceń osób kierujących ruchem – apeluje wykonawca.
Odcinek między węzłami Świecie Południe a Bydgoszcz Północ (dawniej Dworzysko – Aleksandrowo) będzie miał 22,5 km długości. Finisz prac przewidywany jest na sierpień bieżącego roku.