Bydgoszcz
0C
Lekkie opady śniegu
80% wilgotność
Wiatr: 5km/h SSW
H 1 • L -0
1C
Nd
-2C
Pon
-5C
Wt
-6C
Sr
-5C
Czw
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczSportWF i ferie z Calisthenics Academy
27.01.2017 | 16:34

WF i ferie z Calisthenics Academy

Bydgoscy miłośnicy kalisteniki nie zwalniają tempa.

Na zdjęciu: Zajęcia spodobały się uczniom

Fot. mat. prasowe

Bydgoscy miłośnicy kalisteniki nie zwalniają tempa. Po sukcesie świątecznej akcji charytatywnej pora na kolejne przedsięwzięcie, którym są lekcje WF w szkołach z wykorzystaniem kalisteniki. Akcja właśnie się rozpoczyna.

„WF z Calisthenics Academy” to rozszerzenie wcześniejszej akcji „Stop zwolnieniom z WF”, w której kadra trenerska Calisthenics Academy brała udział od kilku lat pod patronatem Ministra Sportu. – Chodzi o to, żeby ciekawymi zajęciami sportowymi zachęcić dzieci i młodzież do aktywnego udziału w lekcjach wychowania fizycznego w szkołach – mówi Jordan Ogorzelski, właściciel Calisthenics Academy. – Rozmawialiśmy z kilkunastoma nauczycielami WF z Bydgoszczy i zainteresowanie naszymi zajęciami jest spore. Mamy umówione już pierwsze terminy w niektórych szkołach.

Podczas zajęć WF z Calisthenics Academy uczniowie pod czujnym okiem profesjonalnych trenerów wykonują podstawowe ćwiczenia ogólnorozwojowe, które nie wymagają żadnego wcześniejszego przygotowania sportowego. Podczas robienia przysiadów, zwisu na drabinkach czy też prostych wersji pompek kształtuje się mocna podstawa do późniejszych bardziej zaawansowanych figur kalistenicznych, którymi są np. stanie na rękach czy ludzka flaga. Do ćwiczenia kalisteniki na WF nie potrzeba żadnego sprzętu, ale zazwyczaj do części zajęć wykorzystywane są drewniane drabinki. Do programu zajęć wplatane są również elementy zabawy w celu uatrakcyjnienia rozgrzewki, która zdaniem organizatorów często jest przez młodych bagatelizowana. Wisienką na torcie WF z Calisthenics Academy jest widowiskowy, kilkuminutowy pokaz umiejętności doświadczonej kadry trenerskiej.

W miniony wtorek w Szkole Podstawowej nr 46 na bydgoskich Kapuściskach odbyły się pierwsze zajęcia cyklu – Sam kończyłem tę szkołę, mieszkam od niej rzut beretem – mówi Maciej Lenc, menadżer Calisthenics Academy – Postanowiłem pójść i spytać, czy mogę wpaść z chłopakami poprowadzić WF. Odzew nauczycieli był bardzo entuzjastyczny, dzięki czemu zostaliśmy zaproszeni do szkoły już kilka dni później. Prowadziliśmy WF przez cały dzień dla ponad stu uczniów z klas 4-6. Wrażenia dzieci były bardzo dobre, znalazło się nawet kilku ochotników do zapisania się do nas na treningi. – dodaje.

Sukces pierwszego dnia zajęć przyniósł również kolejne pomysły. Pierwszy z nich to ferie zimowe z kalisteniką. Zajęcia dla chętnych na pewno odbędą się w SP 46 na Kapuściskach. – Być może podczas ferii trafimy też do innych szkół, ale na razie sprawdzamy możliwości i jesteśmy w stałym kontakcie z nauczycielami. Na razie mogę potwierdzić, że na pewno pojawimy się po feriach w Zespole Szkół nr 18 na Łęgnowie – mówi Maciej Lenc – Cała ta przygoda, jaką są spotkania z dziećmi i obserwacja ich zainteresowań przygotowuje nas do otwarcia specjalnej grupy treningowej dla dzieci w naszym klubie. Otworzymy ją prawdopodobnie na przełomie lutego i marca, bo widzimy, że zainteresowanie kalisteniką wśród młodych jest duże – dodaje.

Organizatorzy zachęcają dzieci, rodziców i nauczycieli do kontaktu w sprawie przeprowadzenia zajęć WF w szkołach. Kontaktować można się pod adresem calisthenicsacademy@gmail.com lub numerem telefonu 721 578 778.


Powiązane treści