Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Wiadomo, kto będzie odbierał odpady na Szwederowie i Górzyskowie

Dodano: 28.11.2023 | 21:57

Na zdjęciu: ProNatura będzie odbierać odpady z 7 na 9 sektorów miasta.

Fot. Szymon Fiałkowski

Wiadomo już, które przedsiębiorstwa będą odbierać odpady z wszystkich sektorów Bydgoszczy w latach 2024-2027. Ostatnią niewiadomą pozostawał wybór firmy, które będzie realizowała usługę na Szwederowie i Górzyskowie.

W drugiej połowie listopada w końcu udało się rozstrzygnąć ostatni przetarg. Jak poinformował urząd miasta, wybrano najkorzystniejszą ofertę, którą złożyła ProNatura. Miejska spółka wyceniła swoje usługi na 19,201 mln zł brutto, zaś drugi Remondis na niewiele więcej, bo 19,321 mln.

Oba przedsiębiorstwa otrzymały w przetargu tyle samo punktów za normę emisji spalin pojazdów, które będą użyte do realizacji zamówienia.  Oznacza to, że ProNatura nadal będzie odbierać odpady z sektora VII obejmującego Szwederowo i Górzyskowo.

1 września ratusz rozstrzygnął przetarg na odbiór śmieci z ośmiu pozostałych sektorów, na które podzielone jest miasto. Remondis i Corimp zostały wybrane ponownie do obsługi sektorów I (Tereny Nadwiślańskie, Tatrzańskie, Stary Fordon) i III (Leśne, Bartodzieje, Jachcice). ProNatura – oprócz opisywanego Szwederowa i Górzyskowa – nadal będzie obsługiwać sektory: II (Nowy Fordon, Brdyujście, Siernieczek, Bydgoszcz Wschód), IV (Bielawy, Śródmieście, Stare Miasto), V (Smukała, Opławiec, Janowo, Piaski, Czyżkówko, Okole, Flisy, Osowa Góra), VI (Miedzyń, Prądy, Wilczak, Jary, Błonie) i VIII (Wzgórze Wolności, Wyżyny, Glinki), a także przejmuje od Corimpu odbiór odpadów na Kapuściskach, Zimnych Wodach, Czersku Polskim i Łęgnowie.

 

0 0 votes
Article Rating
Sebastian Torzewski
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Mika
Mika
2 miesięcy temu

Pronatura to dobra firma, oni u nas na górzyskowie odbierają i raczej nie ma żadnych problemów.