Dorian Szyttenholm

To piętnasta wygrana bydgoskiej drużyny w I lidze.

Na zdjęciu: Dorian Szyttenholm (z piłką w ręku) zdobył trzy punkty.

To miał być hit 22 kolejki I ligi koszykarzy. Tymczasem w Artego Arenie, Enea Astoria nadspodziewanie łatwo i pewnie pokonała STK Czarnych Słupsk.

Pierwszy mecz tych dwóch drużyn w hali Gryfia rozstrzygnął się w dramatycznej końcówce, którą na swoją korzyść rozstrzygnęli bydgoszczanie, którzy wygrali 92:90. Zespół Grzegorza Skiby chciał się też zrehabilitować za wysoką porażkę sprzed tygodnia z meczu w Prudniku, gdzie stracili ponad sto punktów.

INFORMACJE Z ASTORII I ARTEGO W NASZYM SERWISIE – KOSZYKÓWKA BYDGOSZCZ

Sobotni pojedynek w Artego Arenie wyrównany był do stanu 15:15 w pierwszej kwarcie. Potem przewagę uzyskali gospodarze, którzy pierwszą kwartę wygrali siedmioma punktami (24:17), a w drugich dziesięciu minutach zdominowali wydarzenia na parkiecie. Po serii trafień spod kosza Jakuba Dłuskiego było 32:24 dla „Asty”, a potem 47:31 po celnych rzutach zza linii 6,75 m Pawła Śpicy i Marcina Nowakowskiego. Goście popełniali serię prostych błędów w akcjach ofensywnych, a bydgoszczanie to wykorzystywali i bezlitośnie kontrowali przeciwnika.

Po przerwie, nadal dominacja bydgoskiej drużyny nie podlegała dyskusji. Bydgoszczanie utrzymywali bardzo wysokie prowadzenie i nie pozwolili w żadnym wypadku dogonić się ekipie z Pomorza. Podopieczni trenera Skiby kontrolowali wydarzenia na parkiecie i ostatecznie rozbili słupszczan różnicą 27 punktów. Po piętnastej wygranej w tym sezonie, mogli cieszyć się z awansu w tabeli na drugą pozycję.

Okazję do kolejnej wygranej Astoria będzie miała już w najbliższą środę, kiedy podejmie we własnej hali Jamalex Polonię 1912 Leszno. Początek tego meczu w Artego Arenie o 19:00.

I LIGA KOSZYKARZY – FAZA ZASADNICZA – SEZON 2018/2019 – 22 KOLEJKA – 9.02.2019 R.
ENEA ASTORIA BYDGOSZCZ – STK CZARNI SŁUPSK 86:59
(24:17, 26:16, 24:11, 12:15)

ENEA ASTORIA: Grod 19 (1×3), Dłuski 17 (1×3), Śpica 12 (3×3), Nowakowski 10 (2×3), Aleksandrowicz 5 (6 zb.) – Frąckiewicz 9 (6 zb.), Kukiełka 7, Pochocki 4, Szyttenholm 3 (5 zb.), Fatz.

STK CZARNI: Jakubiak 16 (4×3), Pełka 8 (5 zb.), Kordalski 6 (5 zb., 6 as.), Cechniak 4 (6 zb.), Rduch 3 (1×3) – Długosz 8, Wyszkowski 7 (1×3), Powideł 4, Wieczorek 3 (1×3), Sprengel.

Sędziowali: Jacek Litawa, Michał Trypuć, Rafał Zuchowicz.
Komisarz PZKosz.: Leszek Pujdak.
Widzów: 1100.