Bydgoszcz
-2C
Niebo częściowo zachmurzone
86% wilgotność
Wiatr: 4km/h SE
H -1 • L -3
1C
Pt
3C
Sob
4C
Nd
4C
Pon
5C
Wt
Relacja na żywo z dróg w Bydgoszczy i regionie w naszej nowej usłudze TRAFFIC. Kliknij, aby zobaczyć więcej.
Metropolia BydgoskaBydgoszczSportWidmo spadku coraz bardziej realne. Pałac przegrał z Enea PTPS Piła
Pałac-Dąbrowa Górnicza_SG (32)
17.03.2018 | 08:42

Widmo spadku coraz bardziej realne. Pałac przegrał z Enea PTPS Piła

Bydgoszczanki zajmują trzynastą pozycję w tabeli.

Na zdjęciu: Po meczu z Enea PTPS-em Piła, siatkarki Pałacu pozostały w tabeli w strefie spadkowej.

Fot. Stanisław Gazda

Widmo spadku z najwyższej klasy rozgrywkowej coraz mocniej zaczyna zaglądać w oczy siatkarkom Pałacu. Bydgoszczanki we własnej hali przegrały z Enea PTPS-em Piła.

To dwudziesty szósty sezon bydgoskiego klubu w gronie najlepszych zespołów. W tym, Pałac rozpaczliwie broni się przed spadkiem do I ligi, ale nie zdobywa punktów, by uciec od tej strefy.

Mecz z zespołem z Piły może mieć fundamentalne znaczenie. Bydgoskie siatkarki miały ogromną szansę na zdobycie punktów. W pierwszym secie bydgoszczanki odniosły pewną wygraną, prowadząc kilkoma punktami. W drugim, Pałac prowadził 7:4, 13:10, 19:16 ale wówczas stanął. Od tego momentu przyjezdne zdobyły sześć punktów z rzędu i utrzymały wygraną. Trzecia partia to już wyraźna dominacja przyjezdnych.

Najwięcej emocji było w czwartej partii. Gospodynie znów prowadziły w niej kilkoma punktami, ale dawały się dogonić rywalkom. Potem nawet siatkarki Pałacu miały trzy piłki setowe (24:21), ale żadnej z nich nie były w stanie wykorzystać. W zaciętej końcówce skuteczniejsze były rywalki. Ataki skończyły Kwiatkowska, Babicz i Stencel, a Wilk posłała asa serwisowego.

LIGA SIATKÓWKI KOBIET – 22. KOLEJKA – 16.03.2018 R.
PAŁAC BYDGOSZCZ – ENEA PTPS PIŁA 1:3 (25:19, 21:25, 16:25, 31:33)

PAŁAC: Mazurek 2, Krzywicka 16, Misiuna 9, Maternia 10, Kuligowska 20, Różyńska 3 oraz Nickowska (libero), Wenerska, Świder 4, Fedusio, Fojucik 6.

ENEA PTPS: D. Wilk 6, Babicz 13, Walker 2, Bosković 3, Różycka, Trnić 8 oraz Łysiak (libero), Pawłowska (libero), Stencel 12, Szubert 1, Urban 13, Kwiatkowska 18.

Sędziowali: Mirosław Beń, Sławomir Jażdżewski.
Komisarz LSK: Zbigniew Tokarski.
Kwalifikator LSK: Dariusz Jasiński.
Widzów: 300.
MVP meczu: Anita Kwiatkowska (Enea PTPS Piła).


Powiązane treści