[awesome-weather owm_city_id="3102014" location="Bydgoszcz" units="C" size="wide" show_icons="1" custom_bg_color="#070738"]
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Wiecha na Immobile K3 zawieszona. Budynek będzie otwarty w lipcu [ZDJĘCIA]

Dodano: 08.02.2018 | 16:55

Wśród najemców znajdą się firmy, których do tej pory nie było jeszcze w Bydgoszczy.

Na zdjęciu: Wiecha zawisła nad patio, które znajduje się w sercu budynku.

Fot. Stanisław Gazda

Ukończono konstrukcję budynku Immobile K3 przy Placu Kościeleckich. Podczas dzisiejszej uroczystości zawieszenia wiechy prezes Grupy Kapitałowej Immobile Rafał Jerzy zapowiedział, że nowy biurowiec zostanie otwarty w lipcu.

Budowa pięciokondygnacyjnego obiektu klasy A z dwupoziomowym parkingiem podziemnym rozpoczęła się w kwietniu 2016 roku. Autorem projektu architektonicznego jest poznańska pracownia CDF Architekci pod kierunkiem Karola Fiedora. Powierzchnia całkowita budynku to 8800 mkw. Na parterze będą ulokowane lokale usługowe i gastronomiczne, a na pozostałych kondygnacjach – biura. Immobile K3 będzie wyposażony w multifunkcyjny system wentylacji i klimatyzacji oraz miejsca parkingowe dla rowerów w hali garażowej z dedykowanym węzłem sanitarnym. Jak podkreślił kierownik projektu Maciej Daniel, inwestycja pochłonęła 10 tysięcy metrów sześciennych betonu i 1300 ton stali.

Zaczynamy już roboty wykończeniowe. W piwnicach wykonujemy roboty murowe, ocieplamy stropy i robimy instalacje do oddymiania garaży – stwierdził Daniel.

Dyrektor ds. sprzedaży i zarządzania CDI Maciej Wawrzyniak powiedział, że podpisano już pierwsze umowy z najemcami. Są to firmy z branży ubezpieczeniowej, finansowej, informatycznej czy promowanej w Bydgoszczy branży BPO/SSC (branży usług wspólnych). Wawrzyniak podkreśla, że finalizowane są umowy z markami obecnymi już w mieście, ale trwają też rozmowy z przedsiębiorstwami, których jeszcze nie ma na lokalnym rynku. Parter usługowy ma tętnić życiem do późnych godzin nocnych.

Dopytaliśmy Wawrzyniaka, kiedy spodziewane są szczegółowe informacje na temat najemców.

– Jesteśmy na etapie finalizowania umów. Część z nich mamy już podpisaną, ale zapisy umowne nie pozwalają na zdradzenie nazw. Planujemy tutaj zlokalizowanie swoich biur, w tym również biur spółki Projprzem i Projprzem Budownictwo. Znajdą się tutaj instytucje publiczne, firmy finansowe, ubezpieczeniowe, a także kilka brandów, których nie ma w Bydgoszczy, a które mam nadzieję podniosą rozpoznawalność miasta. Kiedy będziemy mogli, na pewno o tym poinformujemy – powiedział nam dyrektor.

Prezydent Rafał Bruski stwierdził, że cieszy się z inwestycji prywatnych, gdyż miasto nie musi do nich dokładać ani złotówki.

One bardzo zmieniają miasto. To piękny budynek – na ostatniej sesji rady miasta musiałem zawzięcie bronić architektury tego budynku. Robiłem to z pełnym przekonaniem – znam prezesa Rafała Jerzego i wiem, że zadba o każdy szczegół. To jedna z inwestycji, która odmieni tą część Śródmieścia – na wiosnę rozpoczynamy prace na Kujawskiej i Zbożowym Rynku, zmieni się Plac Kościeleckich, Stary Rynek czy Teatr Kameralny. Ta inwestycja dopingowała nas, by otoczenie tej części miasta było jak najpiękniejsze – powiedział Bruski.

Prezes Grupy Kapitałowej Immobile Rafał Jerzy ogłosił, że otwarcie budynku nastąpi w lipcu tego roku. W swojej wypowiedzi zaznaczył, że chce, aby mieszkańcy Bydgoszczy – w tym okoliczni przedsiębiorcy, restauratorzy i sklepikarze – byli beneficjentem nowego biurowca.

To wszystko spowoduje, że centrum zaczyna na nowo żyć.  Jest to pierwszy nowy obiekt tej wielkości, który powstaje w tej części Bydgoszczy od stu lat. Zainicjowaliśmy te prace i mamy nadzieje, że sprowokujemy również innych inwestorów do kontynuacji rozbudowy tej części miasta – powiedział Jerzy.

Po przemowach nastąpiło tradycyjne zawieszenie wiechy – dokonali tego kierownik budowy Stanisław Korabiak i kierownik kontraktu Jarosław Sach – oraz posiłek dla budowlańców i gości. Z racji Tłustego Czwartku nie zabrakło oczywiście pączków.