Bydgoszcz
13C
Słonecznie
62% wilgotność
Wiatr: 4km/h NNW
H 13 • L 13
18C
Sr
18C
Czw
20C
Pt
17C
Sob
20C
Nd
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczInwestycjeWiecha nad Horyzontem [ZDJĘCIA]
Arkada Inwest_wiecha_Horyzont_SG (11)
19.01.2018 | 16:22

Wiecha nad Horyzontem [ZDJĘCIA]

Na zdjęciu: Na budowie osiedla Horyzont.

Fot. Stanisław Gazda

Postawienie wiechy, to stara budowlana tradycja – zwyczajowo znak zakończenia Zwyczajowo świętowano zakończenie ważnego etapu budowy domu, czyli położenie ostatniego elementu konstrukcji dachu.

Święto postawienia wiechy dotyczyło dzisiaj drugiego etapu budowy, czyli zakończenia najcięższych prac na drugim z bloków przy ul. Szpitalnej, stawianych przez generalnego wykonawcę firmę KONTBUD Sp. z o.o oraz inwestora ARKADA Invest w osiedlu o wdzięcznej nazwie Horyzont – Nowe Perspektywy. Pierwszy z budowanych bloków oddany zostanie w czerwcu. Ten, który jest dziś miejscem uroczystości – w grudniu tego roku.

Prace budowlane postępowały bardzo sprawnie. Na dzień dzisiejszy wszelkie zaplanowane etapy wyprzedzone zostały o co najmniej 15%. Wystarczy powiedzieć, że wykopy pod budowę tego obiektu powstały na początku 2017 roku…

Na osiedlu Horyzont oddanych do użytku zostanie łącznie 123 (50 i 73) mieszkania w blokach z windami, podziemnymi garażami, panoramicznymi oknami. Większość mieszkań od dwu-pokojowych 30-metrowych po apartamenty 100-metrowe z dużym tarasem – zakupionych zostało przez młode małżeństwa w ramach programu MDM.

ARKADA Invest w tym przypadku postawiła na mieszkania deweloperskie, dzięki czemu przyszli lokatorzy już w fazie powstawania budynku mogli wnosić swoje propozycje co do wyglądu przyszłego, wmarzonego „M”.

Postawienie wiechy, to przede wszystkim święto budowlańców – okazja do podziękowania ze strony inwestora za starania generalnemu wykonawcy firmie „KONTBUD Sp. z o.o.”. Jak powiedziała prezes ARKADY Invest Bożena Wawrzkowicz: „Wszystko fajnie idzie, i jest to jedna z niewielu budów, którą udaje się realizować zgodnie z harmonogramem i brakiem poważnych uwag pod adresem głównego wykonawcy”.


Powiązane treści