Bydgoszcz
4C
Niebo częściowo zachmurzone
55% wilgotność
Wiatr: 5km/h W
H 4 • L 3
6C
Pt
6C
Sob
8C
Nd
7C
Pon
7C
Wt
Przed świętami nie stój w korku! Śledź na bieżąco nasz serwis TRAFFIC na portalu MetropoliaBydgoska.PL oraz na Facebooku i Twitterze.
Metropolia BydgoskaBydgoszczRozrywka i kulturaWieczór dla fanów mocnych brzmień. Wygraj bilet na Progressive Evening vol. 4 [KONKURS]
progressive evening
18.01.2019 | 20:35

Wieczór dla fanów mocnych brzmień. Wygraj bilet na Progressive Evening vol. 4 [KONKURS]

Na zdjęciu: Fragment plakatu promującego wydarzenie

Fot. mat. pras.

Dokładnie za dwa tygodnie, czyli 1 lutego, w Miejskim Centrum Kultury zgromadzą się miłośnicy mocnego rocka. Odbędzie się tam czwarta edycja festiwalu Progressive Evening, której gwiazdą będzie kultowy zespół SBB.

Podczas tegorocznej edycji imprezy zaprezentują się dwa zespoły. Główną atrakcją wieczoru będzie występ grupy SBB (najpierw Silesian Blues Band, później Szukaj, Burz, Buduj – Search, Break, Build), która zaprezentuje swój ikonowy repertuar oraz przedpremierowe wydawnictwo. Zespół wystąpi w swoim oryginalnym składzie założycielskim, który tworzą: Józef Skrzek – multiinstrumentalista, wokalista i kompozytor, Apostolis Anthimos – gitarzysta, kompozytor, multiinstrumentalista oraz Jerzy Piotrowski – perkusja, instrumenty perkusyjne. Co więcej, ostatni z nich przyjedzie na ten występ specjalnie z USA. Zespół ma na swoim koncie wiele koncertów i płyt wydawanych już od 1974 roku. We wcześniejszych latach grupa początkowo grała jako trio towarzyszące Czesławowi Niemenowi, jednak silnym osobowościom artystycznym Józefa Skrzeka i Czesława Niemena nie udało się długo współpracować. Drogi artystów rozeszły się, ale pozostawali w przyjaźni do śmierci Niemena.

Drugi zespół, który pojawi się na scenie Miejskiego Centrum Kultury w Bydgoszczy to bydgoska grupa Art of Illusion  opisująca siebie jako instrumentalny fenomen, kompilacja jazzu, rocka, oraz ostrzejszych metalowych odcieni. W składzie grupy znajdują się Filip Wiśniewski, Kamil Kluczyński, Paweł Łapuć, Marcin Walczak, Mateusz Wiśniewski.

Początek wydarzenia zaplanowano na godz. 19:30. Ceny biletów w przedsprzedaży wynoszą 80 zł, a w dniu koncertu – 95 zł. Bilety można nabyć stacjonarnie w kasie Miejskiego Centrum Kultury w Bydgoszczy oraz za przez internet: https://sklep.ebilet.pl/149181737656647681 Organizatorami festiwalu są: Around Music, GMG odzież i sprzęt sportowy oraz Miejskie Centrum Kultury w Bydgoszczy.

KONKURS

Specjalnie dla naszych czytelników mamy konkurs, w którym do zdobycia jest jedna podwójna wejściówka na Progressive Evening vol. 4.  Aby ją zdobyć należy wysłać maila na adres konkurs@metropoliabydgoska.pl. W treści trzeba podać swoje imię i nazwisko oraz wymienić tytuł swojego ulubionego utworu grupy SBB z uzasadnieniem, dlaczego akurat ten kawałek. Nagrodzona zostanie najciekawsza odpowiedź. Na zgłoszenia czekamy do 23 stycznia do godz. 20:00.

FB_IMG_1547825809791

 


Powiązane treści