Wieczorny seans filmowy w centrum miasta. Już w tę sobotę
Dodano: 18.08.2016 | 08:44Na zdjęciu: Kina plenerowe organizowane są w wielu miastach.
Fot. Adam Kliczek, http://zatrzymujeczas.pl (CC-BY-SA-3.0) / wikipedia
Już w tę sobotę (20 sierpnia) w Bydgoszczy odbędzie się Filmowa Blokada Paderewskiego. Akcja, organizowana przez Miejskie Centrum Kultury w Bydgoszczy, rozpocznie się o godz. 21:00.
Nieopodal skrzyżowania ul. Paderewskiego z ul. Zamoyskiego rozstawiony zostanie ekran, na którym następnie wyświetlony będzie film. Zobaczyć go będą mogły wszystkie chętne osoby. Specjalnie dla widzów ustawione będą wygodne leżaki. Przybyłe osoby będą miały możliwość bezpłatnego obejrzenia filmu na świeżym powietrzu w otoczeniu pięknych kamienic z końca XIX wieku.
Na wspomnianym już ekranie wyświetlony będzie klasyczny thriller Romana Polańskiego pt. „Lokator”. Reżyser przedstawił w nim historię imigranta wynajmującego mieszkanie we Francji. W zajmowanych przez niego lokum popełniono samobójstwo, a mężczyzna zaczyna podejrzewać sąsiadów o to, że spiskują przeciwko niemu.







