Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Nowy, okrojony przetarg na przystanki wiedeńskie. Na razie mają powstać tylko dwa

Dodano: 06.10.2022 | 17:52

Na zdjęciu: Plany drogowców zakładają budowę przystanków wiedeńskich na Gdańskiej przy Chodkiewicza. W rejonie tych uczęszczanych miejsc wymiany pasażerów dochodziło do potrąceń.

Fot. Klaudia Karczmarek

ZDMiKP ponawia przetarg na budowę przystanków wiedeńskich. Zamówienie zostało jednak okrojone – tym razem drogowcy szukają wykonawcy dwóch przystanków na ulicy Gdańskiej przy Chodkiewicza. Planowany przystanek na Jagiellońskiej przy Klaryskach został uwzględniony tym razem jako opcja.

Do przetargu na budowę trzech przystanków wiedeńskich: dwóch na ulicy Gdańskiej i jednego na Jagiellońskiej przy kościele Klarysek zgłosiła się tylko jedna firma – Affabre. Bydgoskie przedsiębiorstwo oczekiwało jednak o milion złotych więcej, niż zakładali drogowcy. Ci postanowili zatem unieważnić postępowanie i rozpisać je ponownie, licząc na niższe oferty.

Tym razem przetarg dotyczy jednak realizacji tylko dwóch „wiedeńskich” – w rejonie skrzyżowania z Chodkiewicza i Chocimską, które zostaną przeniesione w stosunku do obecnych lokalizacji. Miejsce zatrzymywania się linii 4, 6 i 11 na Chodkiewicza przed ulicą Gdańską zostanie zlikwidowane, a zastąpi je nowy, wspólny dla wszystkich linii jadących Gdańską przystanek przeniesiony zza skrzyżowania z Chodkiewicza i Chocimską. Przystanek w stronę Lasu Gdańskiego ma zostać natomiast przesunięty bliżej ulicy Zamojskiego.

Przystanek na Jagiellońskiej przy Klaryskach został natomiast uwzględniony w ramach opcji, z której drogowcy będą mogli skorzystać – wszystko zależy rzecz jasna od możliwości finansowych miasta. Zarząd dróg czeka na oferty do 20 października – przy ich ocenie tradycyjnie będzie brana pod uwagę cena (60% wagi) i długość gwarancji (40%). Jeśli w tym przetargu ZDMiKP wybrałby wykonawcę, miałby on 10 miesięcy na projekt i realizację przystanków na Gdańskiej.

SPRAWDŹ RÓWNIEŻ: „Oddajcie tramwaj”. Protest przeciwko likwidacji kursów linii nr 1 [ZDJĘCIA]

0 0 votes
Article Rating
Błażej Bembnista
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments