Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Wielka akcja ITD. Skontrolowano 777 pojazdów – także na S5 pod Bydgoszczą [WIDEO]

Dodano: 19.04.2023 | 10:33

Na zdjęciu: Podczas wielkiej akcji ITD i policji kontroli poddano 777 pojazdów, z czego 430 stanowiły pojazdy ciężarowe. Działania prowadzono m.in. na MOP Szczutki, znajdującym się na obwodnicy Bydgoszczy.

Fot. GDDKiA

W poniedziałek 17 kwietnia, przez kilka godzin trwała wspólna akcja Inspekcji Transportu Drogowego i policji przeprowadzona na kujawsko-pomorskim odcinku autostrady A1 i na S5 pod Bydgoszczą. W jej trakcie sprawdzono 777 pojazdów. Na szczęście ujawniono tylko dwóch kierowców pod wpływem alkoholu i trzy nieuprawnione ingerencje w zapisy tachografów.

Jak informuje bydgoski oddział GDDKiA, akcję prowadzili funkcjonariusze Kujawsko-Pomorskiego Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego wraz z policją. Wykorzystano infrastrukturę drogową w obrębie MOP Szczutki na S5 w pobliżu Bydgoszczy oraz w trzech miejscach na autostradzie A1 (MOP Kałęczynek, SPO Nowe Marzy, PPO Nowa Wieś).

Kontrole ruszyły o godzinie 7:00 i trwały do 9:00. Działania koncertowały się na wykrywaniu nieuprawnionych ingerencji w urządzenia rejestrujące czas pracy kierowców. – Kontroli poddano 777 pojazdów, z czego 430 stanowiły pojazdy ciężarowe. Ujawniły one dwóch kierowców pod wpływem alkoholu oraz trzech kierowców dokonujących nieuprawnionych ingerencji w pracę tachografów cyfrowych – podkreśla ITD.


CZYTAJ TAKŻE: Odcinek A1 w regionie będzie poszerzony


GDDKiA zapewniła wsparcie techniczne i organizacyjne na terenie MOP-ów, a inspektorzy z WITD w Bydgoszczy czuwali nad prawidłowym i bezpiecznym przebiegiem organizowanych czynności kontrolnych. Kierowcom, którzy pomyślnie przeszli proces kontroli wręczaliśmy m.in. kamizelki odblaskowe z logo GDDKiA.

Dziękujemy służbom za sprawne przeprowadzenie akcji oraz Gdańsk Transport Company za wsparcie w zakresie organizacji ruchu na koncesjonowanym odcinku autostrady A1 – podkreślają drogowcy.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments