Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Wielka inwestycja przy pętli Rycerska. Powstanie nawet 1500 mieszkań!

Dodano: 12.12.2017 | 14:57
Osiedle BociaNowe Bydgoszcz

Moderator Inwestycje planuje konsultacje społeczne w tej sprawie.

Na zdjęciu: Osiedle powstanie w miejscu dawnej ekspedycji towarowej.

Fot. Błażej Bembnista

Moderator Inwestycje przygotowuje się do dużej inwestycji mieszkaniowej, która powstanie w okolicach ulicy Rycerskiej.

Na początku grudnia spółka złożyła wniosek o pozwolenie na prace rozbiórkowe obiektu magazynowego (niegdyś będącego siedzibą dworca towarowego), znajdującego się tuż obok bocznicy kolejowej. Wiąże się on z kolejnymi zamierzeniami dewelopera, który na terenie pomiędzy ulicą Artyleryjską a Rycerską planuje budowę nowoczesnego osiedla. Na terenie o łącznej wielkości 5 hektarów powstać ma od 1200 do nawet 1500 mieszkań.

– Moderator Inwestycje scalał grunty pod dużą inwestycje w śródmieściu. Będzie to inwestycja ważna nie tylko dla firmy, ale także dla miasta ze względu na aspekt rewitalizacyjny, który ma dla nas ogromne znaczenie przy planowaniu osiedla. Teren, zgodnie z diagnozą opracowaną dla potrzeb Gminnego Programu Rewitalizacji, uznany został za obszar zdegradowany. Koncentracja negatywnych zjawisk dotyczy m. in. sfery przestrzenno-funkcjonalnej i technicznej – informuje nas kierownik marketingu Moderatora Małgorzata Dysarz.

Aktualnie firma prowadzi konsultacje projektów architektonicznych, które powstaną w ramach inwestycji. W styczniu planowane jest rozpoczęcie konsultacji społecznych dla mieszkańców, w których wypowiedzą się na temat nazwy nowego kompleksu oraz jego zagospodarowania.

Moderator zamierza ujawnić więcej szczegółów na temat inwestycji w przyszłym roku. Przygotowania do jej realizacji toczą się równolegle z opracowywaniem nowego planu miejscowego dla tego obszaru. Miejska Pracownia Urbanistyczna potwierdza, że prowadzi prace dotyczące obszaru Bocianowa, obejmującego m. in. ulicę Artyleryjską, Ogrodową czy Chocimską.

Warto wspomnieć, że w pobliżu pętli Rycerska powstanie też nowa inwestycja mieszkaniowa BTBS. Aktualnie trwa konkurs architektoniczny na zagospodarowanie terenu.

WIĘCEJ: Będą zmiany na pętli Rycerska. Ogłoszono konkurs na zagospodarowanie terenu