Bydgoszcz
3C
Słonecznie
87% wilgotność
Wiatr: 3km/h WNW
H 4 • L 2
3C
Czw
7C
Pt
9C
Sob
11C
Nd
10C
Pon
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCIWielka inwestycja znanego producenta odzieży w regionie. Powstanie 1000 miejsc pracy
Grupa LPP Kujawsko-Pomorskie
18.07.2018 | 15:39

Wielka inwestycja znanego producenta odzieży w regionie. Powstanie 1000 miejsc pracy

Jej planowana wartość to blisko 400 milionów złotych.

Na zdjęciu: Centrum dystrybucyjne w Brześciu Kujawskim ma być większe od istniejącego w Pruszczu Gdańskim.

Fot. mat. prasowe LPP

Grupa LPP, właściciel marek takich jak Reserved, House czy Cropp, planuje budowę centrum dystrybucyjnego w gminie Brześć Kujawski. Koszt jego powstania ma sięgnąć nawet 400 milionów złotych.

Jak informuje spółka, decyzja o lokalizacji centrum w województwie kujawsko-pomorskim zapadła głównie, ale nie tylko, z przyczyn geograficznych. – Postawiliśmy na Brześć Kujawski ze względu na jego położenie w centralnej Polsce, świetne skomunikowanie z główną osią transportową naszego kraju (głównie autostradą A1 – dod. red.) oraz potencjał rynku pracy. Duże znaczenie miało również pozytywne nastawienie władz samorządowych do naszej inwestycji – wylicza Jacek Kujawa, wiceprezes LPP ds. logistyki i IT.

W planach grupy jest budowa obiektu o powierzchni około 100 tysięcy metrów kwadratowych, z którego co tydzień LPP planuje wysyłać do 10 milionów produktów, także za granicę. Pod tym względem centrum w Brześciu będzie większe niż to istniejące w Pruszczu Gdańskim, którego przepustowość szacuje się na 8 mln sztuk odzieży.

Z deklaracji producenta wynika, że pracę w mającym powstać miejscu znajdzie nawet tysiąc osób. Głównie będą to pracownicy magazynowi, specjaliści odpowiedzialni za utrzymanie ruchu, a także pracownicy logistyki, inżynierowie oraz kadra zarządcza.

Prace projektowe nad nową siedzibą LPP mają rozpocząć się jesienią bieżącego roku, a centrum ma zostać otwarte na przełomie roku 2021 i 2022. LPP to polska firma odzieżowa, w której portfolio znajduje się pięć marek: Reserved, Cropp, House, Sinsay oraz Mohito.


Podobne wpisy

Powiązane treści