Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Wielka Wioślarska 2023 już we wrześniu. Regaty wracają do centrum Bydgoszczy

Dodano: 24.08.2023 | 10:55

Na zdjęciu: LOTTO - Bydgostia jest jednym z organizatorów regat Wielka Wioślarska 2023.

Fot. archiwum

We wrześniu już po raz 32 odbędzie się Wielka Wioślarska o Puchar Brdy. Tradycyjne regaty wracają po trzech latach przerwy do ścisłego centrum Bydgoszczy.

Wielka Wioślarska o Puchar Brdy to coroczna impreza, której początki sięgają 1992 roku i pomysłu Zbigniewa Urbanyi, aby stworzyć zawody na wzór legendarnego wyścigu ósemek Oxford – Cambridge.

Organizatorami regat są Kujawsko – Pomorski Regionalny Związek Towarzystw Wioślarskich oraz stowarzyszenie Bydgoskie Wioślarstwo, w skład którego wchodzą LOTTO-Bydgostia, Bydgoskie Towarzystwo Wioślarskie, Bydgoski Klub Wioślarek oraz Zawisza.

Rywalizacja gości z Wielkiej Brytanii to stały punkt programu regat. Co roku odbywają się także zawody ósemek ze sternikiem juniorów oraz seniorów, mastersów, a także prestiżowe biegi główne z udziałem mistrza Polski i reprezentacji Bydgoszczy. Oprócz zawodników i zawodniczek z Polski, a także osad Oxford i Cambridge, na starcie stają przedstawiciele m.in. Litwy i Niemiec.

W ostatnich dwóch latach z uwagi na prace remontowe w centrum miasta meta i baza regat były zlokalizowane w przystani LOTTO – Bydgostia przy ul. Żupy. W tym roku finisz wraca na Rybi Rynek, co jest świetną informacją dla wszystkich sympatyków wioślarstwa, którzy zamierzają przyglądać się zmaganiom.

– W miasteczku zawodów nie zabraknie atrakcji dla kibiców przygotowanych wraz partnerami imprezy – zapowiadają organizatorzy. Wioślarze i wioślarki w zależności od dystansu będą startować z okolic mostu Pomorskiego, przystani przy ul. Żupy, placu Solnego oraz Łęgnowa. Regaty odbędą się 23 września.

0 0 votes
Article Rating
Sebastian Torzewski
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Benc Benc 12
Benc Benc 12
9 miesięcy temu

To ja tylko dodam bo redaktor zapomniał napisać , że regaty odbędą się w sobotę 23 września

1btw.png