Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Wielka Wioślarska już w sobotę. Sportowe emocje i atrakcje dla kibiców

Dodano: 22.09.2023 | 20:19

Na zdjęciu: W ostatnich latach Wielka Wioślarska odbywała się w przystani przy ul. Żupy.

Fot. archiwum

Już w sobotę, 23 września odbędzie się XXXII Wielka Wioślarska o Puchar Brdy. W siedzibie LOTTO – Bydgostia odbyło się tradycyjne losowanie torów.

W tym roku Wielka Wioślarska wraca na Rybi Rynek po trzech latach przerwy. Dzięki temu zmagania będą mogli oglądać wszyscy bydgoszczanie, którzy tego dnia wybiorą się do centrum miasta. W ostatnich latach było to niemożliwe z powodu pandemii oraz prac remontowych.

Zmiana miejsca nie wpływa jednak na harmonogram zawodów – tradycyjnie odbędą się wyścigi ósemek ze sternikiem juniorów, seniorów oraz mastersów, a także prestiżowe biegi główne seniorów i juniorów oraz pojedynek Oxford – Cambridge. Oprócz zawodników i zawodniczek z Polski i Wielkiej Brytanii, na starcie staną także przedstawiciele Litwy, Ukrainy i Niemiec.

Wyjątkowo w wyścigu głównym seniorów nie wystartuje mistrz Polski – Posnania zrezygnowała z przyjazdu, dlatego reprezentacja Bydgoszczy zmierzy się z rywalem zza miedzy, AZS UMK Toruń.

Oprócz tradycyjnych zmagań w Wielkiej Wioślarskiej zostaną rozegrane także wyścigi czwórek podwójnych ze sternikiem młodzików, juniorek młodszych i juniorów w ramach rywalizacji Młode Polskie Wiosła. Będzie to nawiązanie do zmagań w Wioślarskiej Lidze Czwórek.

Wioślarze i wioślarki w zależności od dystansu będą startować z okolic mostu Pomorskiego, przystani przy ul. Żupy, placu Solnego oraz mostu kolejowego przy Torze Regatowym Brdyujście.. Początek biegów eliminacyjnych o godz. 10:59. Pokazy oraz część główna zawodów od godz. 13:30.

Dekoracje zaplanowano w wyjątkowym miejscu – na Barce Lemara. Dzięki temu widzowie z praktycznie każdego miejsca będą mogli oglądać najlepszych.

Organizatorami regat są Kujawsko – Pomorski Regionalny Związek Towarzystw Wioślarskich oraz stowarzyszenie Bydgoskie Wioślarstwo, w skład którego wchodzą LOTTO-Bydgostia, Bydgoskie Towarzystwo Wioślarskie, Bydgoski Klub Wioślarek oraz Zawisza.

Podczas wtorkowej konferencji prasowej dokonano losowania torów – tor 1 to ten zlokalizowany po stronie bazy zawodów na Rybim Rynku.

Wyścig Oxford – Cambridge
Oxford – tor 1
Cambridge – tor 2

Bieg główny juniorów (8 km)
AZS Szczecin – tor 1
LOTTO – Bydgostia – tor 2

Bieg główny seniorów (8 km)
Reprezentacja Bydgoszczy – tor 1
AZS UMK Toruń – tor 2

Partnerem Strategicznym wydarzenia jest Samorząd Województwa Kujawsko – Pomorskiego. Wydarzenie jest finansowane ze środków Funduszu Europejskich. Partnerami imprezy są także Miasto Bydgoszcz, PW Lech, Enea, Optometria Karczewski, Krismar, Miejskie Centrum Kultury oraz Agencja Ochrony Votum. Patronami medialnymi są TVP 3 Bydgoszcz, Polskie Radio PiK, Express Bydgoski, Gazeta Pomorska i Nasze Miasto Bydgoszcz.

0 0 votes
Article Rating
Wielka Wioślarska już w sobotę. Sportowe emocje i atrakcje dla kibiców
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments