Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Wielki sukces bydgoskiej uczennicy na europejskiej olimpiadzie

Dodano: 11.12.2022 | 20:02

Na zdjęciu: Julia Kędziorska została nagrodzona w ratuszu.

Fot. UMB

II Europejska Informatyczna Olimpiada Dziewcząt odbyła się w październiku br. w Turcji. Reprezentantkami naszego kraju były cztery uczennice ze szkół średnich, a wśród nich – bydgoszczanka.

Julia Kędziorska jest w 3 klasie bydgoskiego VI LO. Od 6 klasy szkoły podstawowej zajmuje się programowaniem, a teraz wygrała srebro w europejskiej olimpiadzie informatycznej.

Wywalczone przez nią miejsce zostało docenione przez ratusz. Dziewczyna otrzymała gratulacje z rąk zastępczyni prezydenta Iwony Waszkiewicz.

– Bardzo mnie cieszy, że coraz więcej dziewcząt startuje i odnosi sukcesy w olimpiadach informatycznych. Tym bardziej to miłe, że w tym gronie jest uczennica bydgoskiego liceum – mówiła Iwona Waszkiewicz.

To nie jedyny sukces, jaki zdolna uczennica ma na swoim koncie. Startowała w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Informatycznej, gdzie uzyskała tytuł Laureata III stopnia. Sam ten tytuł jest przepustką na wszystkie kierunki informatyczne polskich uczelni.

Jak sama Julia stwierdziła, prawdopodobnie zdecyduje się kontynuację nauki na Uniwersytecie Warszawskim. Póki co jednak, nie zwalnia tempa i bierze udział w kolejnej edycji olimpiady.

0 0 votes
Article Rating
Wielki sukces bydgoskiej uczennicy na europejskiej olimpiadzie
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments