Bydgoszcz
14C
Słonecznie
47% wilgotność
Wiatr: 4km/h S
H 14 • L 14
5C
Pon
8C
Wt
7C
Sr
6C
Czw
8C
Pt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczInwestycjeWielkie pieniądze dla szpitala im. Biziela. Co powstanie za kilkaset milionów? [WIZUALIZACJE]
31.10.2017 | 11:16

Wielkie pieniądze dla szpitala im. Biziela. Co powstanie za kilkaset milionów? [WIZUALIZACJE]

Na zdjęciu: Szpital Biziela zostanie rozbudowany.

Fot. mat. prasowe

Szpital Uniwersytecki im. Biziela zostanie rozbudowany za ponad 300 milionów złotych. Na terenie placówki powstanie nowy budynek, a istniejąca już infrastruktura zostanie wyremontowana.

W ubiegłym tygodniu sejmowa Komisja Zdrowia pozytywnie zaopiniowała dofinansowanie Szpitala Uniwersyteckiego nr 2 im. dr. J. Biziela. Placówka została objęta wieloletnim planem inwestycyjnym, zgodnie z którym na jej rozbudowę i modernizację zarezerwowano w budżecie państwa kwotę 365 mln zł.

Powierzchnia, która zostanie objęta inwestycją, to 43 tys. mkw. Na terenie szpitala powstanie m.in. nowy budynek, w którym usytuowane zostaną klinika hematologii i chorób rozrostowych układu krwiotwórczego, klinika foniatrii i audiologii z oddziałem otolaryngologii i onkologii laryngologicznej z pododdziałem chirurgii szczękowej, oddział anestezjologii i intensywnej terapii, oddział kliniczny rehabilitacji, blok operacyjny z jedenastoma salami operacyjnymi w tym dwoma hybrydowymi, dział sterylizacji i dezynfekcji, archiwum, sale dydaktyczne dla studentów oraz zaplecze administracyjno-gospodarczo-techniczne. W planach jest też budowa lądowiska dla helikopterów medycznych na dachu nowego budynku.

Zmodernizowane zostaną także istniejące już budynki. Przewidywany czas realizacji całego przedsięwzięcia to siedem lat. Nowy budynek powstanie do 2022 roku, a po kolejnych dwóch latach zakończy się remont i doposażenie istniejącej infrastruktury.


Powiązane treści