Bydgoszcz
14C
Niebo częściowo zachmurzone
88% wilgotność
Wiatr: 2km/h WSW
H 14 • L 13
10C
Sob
14C
Nd
9C
Pon
12C
Wt
13C
Sr
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczBiznesWielkie pranie u Państwa Misiów. Muzeum Mydła i Historii Brudu organizuje nocne zwiedzanie
11.05.2021 | 09:37

Wielkie pranie u Państwa Misiów. Muzeum Mydła i Historii Brudu organizuje nocne zwiedzanie

Na zdjęciu: Muzeum Mydła i Historii Brudu organizuje wydarzenie na Noc Muzeów.

Fot. Stanisław Gazda/archiwum

Wielkie pranie u Państwa Misiów – taką nazwą nosił film reklamowy marki Persil nakręcony w latach 30. w Bydgoszczy. I taką samą nazwę będzie nosić wydarzenie organizowane w najbliższy weekend przez Muzeum Mydła i Historii Brudu.

W sobotę, 15 maja odbywać będzie się kolejna Noc Muzeów. Do Muzeum Mydła i Historii Brudu zawitają misie z ul. Długiej, które zamieszkają w muzealnym sklepie i będą czekać na odwiedzających. Tego wieczoru każdy będzie mógł stać się częścią wyjątkowej scenki i zrobić sobie zdjęcie. Przewodnicy przygotują nowy scenariusz oprowadzania – zwiedzający posłuchają ciekawostek związanych z praniem, odkryją bydgoską historię Persila i zobaczą ekspozycję przygotowaną specjalnie na ten jeden wieczór.

W muzeum odbywać będą się warsztaty z produkcji proszku do prania. Taki ekologiczny produkt elegancko zapakowany uczestnicy zabiorą ze sobą do domu – mówi marketing manager placówki Martyna Neweluk. Oprócz pluszowych misi pojawią się także mydlane, które będą czekać na nowych właścicieli.

Zwiedzanie i warsztaty odbywać się będą co godzinę o 18:00, 19:00, 20:00, 21:00, 22:00 i 23:00. Cena biletu na samo zwiedzanie to 10 zł, zaś pakiet zwiedzanie + warsztaty kosztuje 17 zł. Konieczna jest wcześniejsza rezerwacja pod numerem telefonu 525 157 015

Kolejne informacje będą pojawiać się na muzealnym Facebooku. Przypomnijmy, że muzeum, które znacznie odczuło skutki obostrzeń, nadal można wesprzeć w zorganizowanej zrzutce. Jak dotąd udało się zebrać prawie 29 tys. zł z założonych 90 tys.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane treści