[awesome-weather owm_city_id="3102014" location="Bydgoszcz" units="C" size="wide" show_icons="1" custom_bg_color="#070738"]
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Wielkie zmiany na osiedlu przy samym centrum Bydgoszczy. Możesz tam kupić nowe, atrakcyjne mieszkania

Dodano: 30.11.2020 | 09:00

Na zdjęciu: Bliskość centrum powoduje, że Wilczak, jak i jego najbliższe otoczenie przechodzi spore zmiany, które podnoszą atrakcyjność tej części Bydgoszczy.

Fot. mat. Grupy Deweloperskiej PRES

Bliskość centrum i sąsiedztwo Kanału Bydgoskiego to jedne z największych atutów dzielnicy Wilczak, na której w ostatnich latach realizowanych jest coraz więcej inwestycji. Także tych mieszkaniowych.

Dzielnica Wilczak to miejsce z wielowiekową historią, które znalazło się w granicach administracyjnych Bydgoszczy wraz z jej powrotem do Polski – czyli w 1920 roku. Na rozwój tej części miasta wpłynęła bliskość ścisłego centrum miasta, która po stu latach wciąż jest najważniejszym atutem tego miejsca. Pozwala to na sprawne i szybkie dotarcie na Stare Miasto, pobliskiego kina, szkoły oraz centrum handlowego, także z wykorzystaniem ekologicznych środków komunikacji.

Drugi atut – równie ważny co bliskość centrum – to Kanał Bydgoski i otaczająca go zieleń. Położone wzdłuż Kanału alejki zachęcają do spacerów o każdej porze roku – także jesienią, podczas której ten rejon Bydgoszczy jest najbardziej kolorowy. Czy wiecie, że 100 letni buk „wytwarza” w ciągu godziny 1200 litrów tlenu? Tyle tlenu jest w stanie wytworzyć dopiero posadzenie około 2700 młodych drzewek.

Dzięki inicjatywom społecznym, realizowanym w ramach Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego otoczenie drogi wodnej w kierunku Nakła w ostatnich latach zyskuje nowe atrakcje. Jak wyliczyli społecznicy ze Stowarzyszenia Miedzyń i Prądy, od początku funkcjonowania budżetu obywatelskiego w Bydgoszczy w obszarze Kanału Bydgoskiego zrealizowano aż 20 projektów zgłoszonych i wybranych przez mieszkańców. Bydgoszczanie pamiętają, że Kanał Bydgoski jest ważnym elementem historii i tożsamości miasta.

Bliskość centrum powoduje, że Wilczak, jak i jego najbliższe otoczenie przechodzi spore zmiany, które podnoszą atrakcyjność tej części Bydgoszczy. Prócz wspomnianych prac nad Kanałem Bydgoskim, polegających m.in. na modernizacji ścieżek spacerowych przy ulicy Staroszkolnej powstaje centrum edukacji społecznej, w którego pomieszczeniach będzie mieścić się Muzeum Kanału Bydgoskiego. Przez ostatnie trzy lata miasto przeprowadziło też budowę dróg dla rowerów przy ulicy Grunwaldzkiej i Kruszwickiej, a do finału zbliża się realizacja infrastruktury przy ulicy Focha. Dzięki temu rowerzyści mogą sprawnie przemieszczać się do centrum miasta. Mieszkańcy Wilczaka mogą śmiało wybierać także inne środki komunikacji – przez osiedle kursują tramwaje 1 i 3 oraz autobusy 56, 62 i 90.

Lokalna społeczność zabiega również o kolejne inwestycje poprawiające jakość życia, takie jak przebudowa ulic, zwiększenie bezpieczeństwa pieszych czy ożywienie kanału. Wilczak przyciąga nowych mieszkańców – w najbliższych latach ich liczba znacząco się zwiększy, gdyż okolica ma spory potencjał inwestycyjny, który ma już swoje odzwierciedlenie w zapowiadanych inwestycjach.

Atuty bliskości centrum, niezwykłego sąsiedztwa Kanału Bydgoskiego oraz cudownego mikroklimatu dostrzegła Grupa Deweloperska PRES, która właśnie na Wilczaku ulokowała inwestycję mieszkaniową o nieprzypadkowej nazwie Park Nad Kanałem. Jest to jeden 5-piętrowy budynek wielorodzinny z halami garażowymi, w którym powstaje 128 mieszkań i apartamentów oraz jeden malutki lokal usługowy.

To miejsce trzeba poczuć – pokochać… Nie zawsze rysunki czy rzuty oddają nam serce inwestycji – na tym etapie budowy można już odwiedzić i sprawdzić samemu czy to jest właśnie to miejsce w którym chcemy spędzić następne lata życia lub w nie zainwestować – mówi Marcin Olszewski, pełnomocnik Grupy Deweloperskiej PRES.

Mieszkania w nowej realizacji PRES przy ulicy Nakielskiej 46 to nie tylko świetne miejsce do mieszkania. To także dobra lokata kapitału i idealna lokalizacja na mieszkanie inwestycyjne – Park Nad Kanałem znajduje się tuż obok centrum Bydgoszczy, przy Kanale Bydgoskim. Zainteresowanie tą lokalizacją jest bardzo duże – coraz więcej osób chce wynająć mieszkanie w bliskim rejonie Śródmieścia. Jednak miejsc o takim wysokim standardzie jak Park Nad Kanałem jest niewiele, dlatego jest to idealna oferta dla kogoś, kto chce mieć wysoki komfort w atrakcyjnej cenie.

Warto też pamiętać, że zakup mieszkania to inwestycja długoterminowa. Lokalizacja Parku Nad Kanałem sprawia, że jest to idealne miejsce pod kątem wynajmowania mieszkania dla turystów – ze względu na atrakcyjne położenie będzie to doskonałe lokum na coraz bardziej popularny wynajem krótkoterminowy, który jest dziś sporą konkurencją dla tradycyjnych hoteli.

Dzięki dynamicznemu rozwojowi Bydgoszcz będzie przyciągać coraz więcej gości. To wciąż miasto nieodkryte, idealne do wycieczki typu citybreak. W okresie zmieniającej się sytuacji na świecie, turystyka lokalna wróci do łask. W najbliższych sezonach modne będą kierunki bezpieczne, spokojne i nieoczywiste. Wynajem mieszkania na weekendowy wypad w Parku Nad Kanałem przyciągnie turystów także do odwiedzenia tej wspaniałej drogi wodnej z zabytkowymi śluzami i unikatowymi okazami przyrody.

Wydarzenia ostatnich miesięcy pokazują, że trzeba być przygotowanym na wszystko i warto inwestować gotówkę w dobra trwałe, których wartość będzie odporna na różnego rodzaju kryzysy. Warto zatem inwestować w nieruchomości. Ceny są teraz stabilne i atrakcyjne: zachęcają posiadaczy środków do inwestowania gotówki, której wartość za kilka miesięcy może być znacznie niższa.

_DSC3886

W inwestycji Park Nad Kanałem, pozostało sporo tzw. mieszkań inwestycyjnych – bliskość firmy ATOS oraz idealna komunikacja z centrum miasta sprawia, że pod tym względem nasza inwestycja również wpisuje się w ten sektor i również robi wrażenie. Pandemiczna sytuacja sprawiła, że to czas na remonty. Klienci nie tracą na mieszkaniu, tylko doprowadzają je do stanu zamieszkania i skutecznie wynajmują. Przy nowych osiedlach jest to o wiele łatwiejszy zabieg niż zainwestowanie w mieszkanie pod wynajem na rynku wtórnym.  Dodatkowym atutem będzie siłownia na terenie nieruchomości która będzie dostępna tylko dla osób zamieszkujących inwestycję Grupy Deweloperskiej PRES – opowiada Marcin Olszewski.

Dostępne mieszkania Parku Nad Kanałem znajdziecie na www.nakielska46.com.pl